Како да се користи VAVOO Pro без VPN

Како да го поставите англискиот јазик на VAVOO

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

VAVOO е прекрасна вилушка во Kodi која вклучува многу стриминг и бесплатна содржина. Еве како да ја користите верзијата на VAVOO Pro дури и без VPN. Конфигурирајте го VAVOO Pro за да го користите без VPN

Како да се користи VAVOO Pro без VPN

Коди Несомнено е најдобриот медиумски центар во оптек, но благодарение на изградените можно е да се искористи целиот потенцијал на мулти-платформата програма. Овде на мрежата не е тешко да се најдат веќе изработени изработени за Kodi и вилушка на Коди што е најмногу возбудлив интерес се нарекува ВАВОО кој е богат со информации и исто така има вклучително и гледање на многу IPTV канали без да направите ништо.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Kodi на Android: Еве ги најдобрите алтернативи и Forks

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Најдобрите алтернативи за Kodi на Android

ВАВОО и тоа е едно вилушка на Коди или поточно, градба која што Kodi се сеќава многу малку, од графика до функции, но супстанцијата е иста. ВАВОО е достапен за Андроид освен од Виндоус, Linux е МЕК и е меѓу најдобрите алтернативи во Коди соодветно изменета со а графика волшебна и интуитивна, како и интегрирање на серија на функции многу корисно.

Најдобра алтернатива во Kodi: Vavoo

Ваву е вилушка од Коди развиена од германска софтверска куќа, која ја револуционизира графиката на Kodi и вметнува во LИВО ТВ дел исто така многу Италијански канали, исто така за плаќање, но потполно бесплатно.

Ваву на прв поглед има а графика добро згрижени со анимации, ефекти, организација на менито подобро од Коди. Ваву тоа е центар за медиуми кој беше инспириран од Коди, но кој се разликува во многу погледи.

За разлика од Коди, Ваву веќе интегрирани многу основни функции како LИВО ТВ дел што интегрира бесконечен список на ТВ канали од целиот свет вклучувајќи ги и оние Италијански.

Преземете го Vavoo

Ваву достапно е бесплатно за Windows, macOS и Android но планирам да воведам други платформи во иднина, но тоа е бесплатно само за а почетен пробен период, тогаш ќе мора да платите месечна претплата да продолжат да уживаат во бесплатната содржина, со месечна исплата од 3,99 евра. Преземете го од страницата www.strem.io.

Како да се користи VAVOO Pro без VPN

Сега кога имате инсталирано VAVOO на вашиот компјутер, првиот чекор е да го конфигурирате да се користи без да се активира VPN.

Да ја конфигурирате употребата на VAVOO без VPN е многу едноставно и треба да ги преземете датотеките VAVOO-Webinstaller-i386 од CodeBreak.rar (redcloud.ml/jUNDlaY) е VAVOO Pro (bubblecloud.ml/31ca2379141859f5) и потоа следете го упатството подолу:

 1. Инсталирај првата датотека за поставување VAVOO-Webinstaller-i386 од CodeBreak.
 2. Не стартувајте VAVOO на крајот на инсталацијата.
 3. Сега отворете го VAVOO оди до Поставки -> Систем и во Екран променете ги поставките за да ги минимизирате.
 4. отпакувајте втората преземена .RAR-датотека што содржи пукнатина.
 5. Сите датотеки во непродадената папка копирајте ги.
 6. Одете во папката C: Корисници Вашето корисничко име AppData Роаминг VAVOO.
 7. Поместете ги сите датотеки во новоотворената папка со бришење на целата содржина во папката.
 8. Отворете VAVOO и уживајте во претходно активираната Pro верзија и без да инсталирате VPN.

Ако не сте разбрале неколку чекори, еве го видеото кое објаснува како да го направите тоа.

Како да го користите Vavoo

 • Преземете, инсталирајте и стартувајте ВАВОО (Vavoo.tv/software).
 • На првиот почеток кликнете на vavoo.tv.
 • Конечно, мора да ја внесете точната веб-страница со добивање на адресата вавуо.то.
 • Кликнете на добро да ја потврди промената.
 • Преземањето на пакетот ќе започне автоматски од приближно 40 MB.
 • Откако ќе заврши преземањето, едноставно навигирајте во делот LИВО ТВ.
 • Сега од левата колона избраната ставка Италија.
 • Автоматски ќе дојде списокот со канали е вчитан и за да започнете, треба да кликнете на името.

Таму списокот на канали ќе се ажурира автоматски а квалитетот е во просек висок и каналите во списокот се гледаат без проблеми со забавување или нешто друго, дури и ако во истакнати настани може да забележите спорадични проблеми со забавување.

Како да го добиете Vavoo Premium бесплатно

Ваву достапен е со месечна програма за обнова и цени од 3,99 евра, но има и една изменета верзија, што ви овозможува да користете го Vavoo бесплатно без да плати

Се вика Вавоу МО, исто така наречен VMOD и е независна апликација секогаш достапна за Андроид, Виндоус е МЕК.

VMOD може да се користи на два начина, преку модифицирана апликација или преку линк што треба да се вметне во оригиналниот Vavoo. Ајде да видиме како.

Метод 1: Vavoo Premium бесплатно со изменета апликација

 1. Одете на веб-страницата на VMOD, v-mod.net и потоа изберете помеѓу Android или Windows (во моментов оној за Windows е отстранет).
 2. Преземете ја и инсталирајте ја верзијата и првиот пристап ако побара истата лозинка мора да влезете TCoreXxx.
 3. Потоа во кутијата URL-то вметнете v-mod.net и потврдете со ОК.
 4. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 5. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во LИВО ТВ -> ИТАЛИЕН.

Метод 2: Бесплатни Vavoo Premium со линк

 1. Преземете и инсталирајте VAVOO www.vavoo.tv/software
 2. При отворање во полето за URL вметнете ја врската dis.bplaced.net/v
  • Ако, од друга страна, веќе го имате инсталирано Vavoo, мора да отидете на поставките (Тркало на горниот лев агол), па пакувајте и внесете ја URL-то.
 3. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 4. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во fernsehen IPTV -> fernsehen IPTV -> ITALIEN. Понатаму, со навигација во менијата ќе го најдете и делот Спорт со многу канали.

Следејќи го методот 2, во делот fernsehen IPTV движејќи се по списокот на канали, на дното исто така ќе го најдете делот АПП на ТАП ТВ кој ги вклучува сите врски на TVTAP. Ако не работи, обидете се повторно по неколку часа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!