Како да се отстрани аудио од видео на Android

Како да се отстрани аудио од видео на iPhone

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Комплетен, едноставен и брз водич за отстранување и отстранување на аудио од видео на Android. Апликација за отстранување на аудио од видео на Android

Како да се отстрани аудио од видео со Android

Во денешниот водич ќе се видиме заедно како да се отстрани и отстрани аудио од видео снимка со Android.

Понекогаш, всушност, може да се случи, дека поради брзањето, почнуваме да снимаме видео со нашиот паметен телефон и забораваме да ги измолчиме или да негираме. Потоа, кога сакаме да го споделиме видеото со пријатели и познаници, откриваме дека ненамерно ги имаме снимени зборови што не сакаме никој да ги слушне и во тој момент бараме решенија што ни овозможуваат направи видео да замолчит.е да се отстрани или отстрани аудио снимениот во филмот.

Ако исто така ја имате оваа потреба, вие сте на вистинското место.

Всушност, ќе објаснам подолу како да се отстрани, отстрани и брише аудио од кое било видео на Android.

Во неколку едноставни чекори, благодарение на бесплатната програма, можете направи секое видео да замолчи со што аудио ќе исчезне како волшебство и тогаш можете да го споделите вашиот филм каде што сакате, со кој и да посакате, без страв дека позадинскиот говор ќе го слушне некој.

Водичот исто така ќе ви овозможи да заменете го говорот и аудио на видео со која било песна што можете да ги користите како позадина. На овој начин можете да ги отстраните зборовите запишани во вашиот филм и да ставите убава песна во позадина на нивно место, со цел да го направите вашето видео уште поубаво, ангажирање, возбудливо и совршено за социјално споделување.

Но, сега доволно со муабетот, да почнеме со водичот!

Избришете го звукот од видеото со Android

На Google Play Store има многу програми за да се постигне нашата цел, но она што ние ќе го искористиме е бесплатно, работи добро и се користи на исклучително лесен начин.

Апликацијата се вика Уредник за видео звук и преземете бесплатно од ОВДЕ.

Откако ќе ја преземете и инсталирате апликацијата, сè што треба да направите е:

  • Отворете го
  • стартувајте го и притиснете го Копче за видео неми

  • галеријата ќе се отвори: изберете го видеото од кое сакате да го отстраните звукот од
  • го избра видеото, ќе имате можност да го скратите за да отстраните делови што не ве интересираат (можете да го користите временскиот рок подолу)

  • го стори тоа, потврди сè со кликнување на крлежот во горниот десен агол

Избришете го звукот од видеото на iPhone

  • апликацијата автоматски ќе го обработува видеото и ќе се грижи да го замолчи, отстранување на која било форма на аудио позадина
  • кога постапката е завршена, можете споделете го видеото директно на главните социјални мрежи или услуги за пораки. Алтернативно можеш најдете во галеријата со Android во папката MuteVideos

Истакнувам дека оваа програма исто така ви дозволува додадете аудио на видео на Android едноставно со кликнување “Додај аудио во видео” на главниот екран на апликацијата. Сите други чекори ќе бидат едноставни, водени и непосредни.

Заклучоци

Еве одиме, завршени сме со овој нов водич за Android.

Во неколку едноставни чекори што можете отстрани, отстрани и бришење на аудио од кое било видео на Android.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!