Како да се отстрани и да се приближи FRP Android

Како да се отстрани и да се приближи FRP Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Работете околу блокот FRP, Factory Reset Protection, од кој било паметен телефон со Android со FRP BYPASS. Со АПК можеме да го добиеме блокот Андроид FRP

Како да се отстрани и да се приближи FRP Android

Гугл за да се стави крај на крварењето на украдените паметни телефони, именуваниот блок се активира веќе неколку години FRP, акроним за Заштита за ресетирање на фабрики, што во пракса не дозволува обновување на телефон ако прво не се најавите со сметката претходно конфигурирана.

Во основа ако ние форматираме смартфон за обновување или инсталирај на фирмвер чисти, сепак, нема да биде можно да се користи паметниот телефон ако прво не се логираме како сметка користена пред закрепнувањетоили ја откачуваме сметката на GoogleПред да направите целосно враќање во фабричките услови.

Овој систем е имплементиран за да спречи украдени или изгубени паметни телефони да ги користи секој со едноставно ресетирање или блиц на фирмверот, но мора да знаете дека е можно и работат околу овој блок на скоро сите паметни телефони на Google, иако најновата верзија на Android 9 Pie сè уште не е заобиколена.

Барем до кога Андроид 8 Орео, можеме да се снајдеме FPR релативно лесно користејќи мала програма и неколку едноставни чекори.

Овде ви помагаме детално да ги детализирате сите движења.

Водич за да добиете околу FRP заклучок на Android

 1. ДОvviate вашиот паметен телефон и поврзете се на мрежа Wifi за време на првата конфигурација.
 2. Поврзете се на Wi-Fi, кликнете на резервната копија за да изберете јазик што го поставува dovrebte ‘Англиски;
 3. На дното, ќе мора да кликнете на Поставки за визија и потврди.
 4. Сега треба да ја активирате опцијата Возвраќа.
 5. Влези Глобално мени за контекст Ајде Поставки за TalkBack.
 6. Овозможи го упатство на TalkBack.
 7. Конечно деактивирајте Возвраќа.
 8. Влези Поставки за TalkBack и кликнете на Помош и повратна информација.
 9. Во полето за пребарување, напишете глас.
 10. Првиот резултат е а Видео YouTube.
 11. Со двојно допрете, го стартувате и автоматски гоАпликација на YouTube.
 12. Сега затворете ја апликацијата за пристап до делот Профил.
 13. Допрете на Услови и политика за приватност за да го стартувате прелистувачот Гугл хром.
 14. Во лентата со адреси, напишете ја врската http://bit.ly/gizfrpl за да започнете со преземање на датотеката frp v8.XXapk.
 15. Откако ќе заврши преземањето, мора да инсталирајте ја апликацијата и доколку е потребно треба да го овозможитеинсталација од непознати извори;
 16. За да ја отворите апликацијата, треба да кликнете Инсталирај Управник со сметки на Google и кликнете на кое било место на екранот за да ја стартувате апликацијата.
 17. Допрете наназад и кликнете на Бајпас на FRP.
 18. Сега треба да кликнете на Пријавување на прелистувачот и неговите три точки на врвот за да се кандидира најавување со сметка на Google.
 19. Поставете го акредитиви на сметката чии квалификации се сеќавате e рестартирај уредот.
 20. Сега од Поставки можете да ја отстраните ново внесената сметка на Google.
 21. Сега можете да го ресетирате уредот, правејќи убав ресетирање во фабриката.
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!