Како да снимате повици на Android со сите оператори Тим, Ветер, Тре, Водафон …

Како да снимате повици на Android со сите оператори Тим, Ветер, Тре, Водафон ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да снимате повици на Android со сите телефонски оператори кои ги користат најдобрите достапни апликации за снимање на дојдовни и појдовни повици. Ние ги избравме најдобрите апликации достапни за Android

Како да снимате повици на Android со сите оператори Tim, Wind, Tre, Vodafone и Iliad

Андроид стандардно не дозволува снимање повици дојдовни и појдовни, но за среќа има неколку апликации што ви овозможуваат да снимате без никакви посебни проблеми или чудни процедури.

ВНИМАНИЕ

Треба да знаете дека снимањето повик не е нелегално според италијанскиот закон, но соговорникот или соговорниците мора да бидат предупредени дека снимате и исто така не е можно да ги откривате снимките во јавноста.

Дури и телефонските оператори не дозволуваат или имаат официјална алатка која ви овозможува да снимате повици, но денес ќе одиме да видиме како да снимате повици со Tim, Wind, Tre, Vodafone и Iliad и други оператори лесно.

Како да снимате повици на Android

Има многу апликации што ви овозможуваат да снимате повикувачи но следниве според наше мислење се најдобри и можете да ги користите според вашите вкусови, или вклучени функции, всушност и да ги снимите нормални телефонски повици, тие исто така можат снимање повици исто така направено со Messenger, WhatsApp, Telegram, Skype, Line, Hangouts итн.

Еве ги најдобрите

Снимач на повици ACR

Особено Снимач на повици со ACR ви дозволува да снимање повици од кој било извор освен VOIP и преку Wifi. Курирана графика и снимање на формати ogg, 3gp, mp4 или wavисто така е бесплатна и има многу функции како што се испраќање на е-пошта со нотификации, повеќекратно бришење, зачувување на облак, исклучување на броеви, автоматска регистрација и друго.

Снимач на повици – ACR е достапна во продавницата на Google Play бесплатно со реклами и основни функции додека за 1,99 евра можете да ја купите верзијата Pro со дополнителни функции и без рекламирање со кликнување на следниот линк Преземете APK-рекордер за повици – ACR

ACR рекордер за повици на коцки

Снимач на повици на коцка има два различни режима на работа и снимање каде соавтоматска опција снимањето на сите дојдовни и појдовни повици ќе биде снимено, освен избраниот список со контакти или прирачник со почеток на снимање направено индивидуално за секој повик.

Поддржува телефонски повици, но исто така Skype, WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger и многу други системи за пораки и комуникации. Апликацијата можете да ја преземете со кликнување на следниот линк ACR-рекордер за спуштање на коцка со повик надолу АПК

Снимач на повици

Црна кутија е професионален диктафон за повици и има низа ексклузивни функции како што е можноста да го блокираат пристапот до неовластени лица, резервна копија на Google Drive, функција за пребарување, досадна снимање на други апликации, чистење на стари комуникации, омилени, високи квалитет регистрација и тоа не е сè.

Нема недостаток на поддршка на уредот Двојна сим, фотографија контакти, овозможувајќи регистрација преку сензор за близина и така натаму. Апликацијата можете да ја преземете со кликнување на следниот линк Преземете APK-рекордер за повицидо тебе

Снимач на повици

Конечно уште една одлична апликација која ви овозможува да снимајте ги повикувачите целосно автоматски, тоа е Снимач на повици. Willе ги сними дојдовните и појдовните повици на високо ниво квалитет. Ние можеме да се организира снимки, слушајте ги и преименување анализирајќи ги сите детали за регистрацијата.

Ние можеме персонализирајте на снимките од мувата од барај ги побрзо, можеме да поставиме еден Бела листа броеви што не треба да се снимаат и изворот на изворното аудио што треба да се снима. Конечно можеме да го блокираме пристапот до апликацијата со лозинка и зачувај сè натаму облак допаѓа Dropbox, Google Drive и повеќе. Апликацијата можете да ја преземете со кликнување на следниот линк Преземете APK-рекордер за повици

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!