Како да ставите црна Instagram на Android

Инстаграм Неро доаѓа на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Црна тема на Инстаграм: конечно доаѓа. Темната тема Инстаграм Андроид се тестира. Како да имате Instagram црн Android? Темен режим Инстаграм

Инстаграм целиот црн Android

—————–

Ажурирајте 8 ОКТОМВРИ 2019 година

Темниот режим на Инстаграм достапен е за секого на Android 9 и Android 10. Активирањето е строго поврзано со употребата на темата на темниот систем, така што Instagram ја следи стандардната тема на оперативниот систем.

Во рамките на апликацијата нема клуч или опција за активирање, затоа е нешто поврзано со видот на темата (светло или темно) присутно на Android.

Ние, исто така, го додаваме тоа треба да го инсталирате најновото ажурирање на Инстаграм и тоа, ако темниот режим не е присутен, потребно е да почекате дополнително активирање од страната на серверот.

—————–

Одлични вести за корисниците Instagram Android: црната тема (Dark Mode) конечно доаѓа.

По неколку месеци и месеци чекање, конечно познатата социјална мрежа ја воведува темната тема, направено на цел да не ги вирусуваат очите и да заштедите батерија, барем во верзијата Бета и на Android 9 и Android 10.

Ова е долгоочекуваната новина, која сигурно ќе ја цени сите корисници на Android. Јас лично мислам дека е едно одлична и многу корисна функција, Едвај чекав да го имам и на оваа апликација која ја користам многу често, особено во темнината пред да заспиам.

Но, да не се изгубиме во џагор: без да губиме време, да видиме како веднаш да го пробате целиот црн Инстаграм на паметни телефони со Android.

Меѓу другото, треба да се забележи дека за прв пат во историјата на Инстаграм таква значајна новина доаѓа прво на Android отколку на iOS. Кој е првиот знак на фактот дека Instagram конечно ќе започне да работи „добро“ на Android? Ќе видиме.

Во меѓувреме ајде да уживаме во темата на црниот / темниот режим во рамките на социјалната мрежа.

Како да имате црн Инстаграм

Во моментот се-црната тема на Инстаграм е достапно само:

  • за Android 9 (Samsung) и Android 10
  • ако темниот режим е овозможен на ниво на системот
  • во бета верзија на апликацијата (тековно 114.0.0.24)

Темниот режим на Инстаграм освен, не воведува никакви релевантни промени позадината и темните бои да не ги напрегаат очите и да заштедат батерија на екрани AMOLED.

Ако исто така сакате да го пробате Инстаграм, сите црни, сè што треба да направите е да ги следите овие чекори и:

  • преземете го Instagram Beta> ОВДЕ
  • активирајте ја системската темна тема на вашиот паметен телефон Андроид
  • отворете го Инстаграм и автоматски уживајте во темната тема

активирање се случува темната тема за Инстаграм истовремено по активирање на темната тема системски на Android 10 и активирање на ноќниот режим на Samsung на Android Pie.

Неколку и едноставни чекори за прегледување на „Темен режим“ на Инстаграм.

Дали работеше во вашиот случај? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Пазете се од грешки

Како бета верзија на апликацијата, Известувам дека сè работи правилно, но има грешка: лентата за статус исто така се претвора целосно црна, кој вклучува часовник, нотификации, батерија и други информации, кои автоматски стануваат нечисти додека користите Instagram.

Не изгледа како голем проблем, но е фер да го пријавите.

Сепак ќе биде грешка што ќе бидат исправени во идните ажурирања.

Алтернатива за поседување на Instagram со црна боја

Ако од која било причина, само предложениот водич не работи на вашиот паметен телефон, Ви препорачувам да го прочитате ова, тоа работи совршено на сите уреди со Android, не само оние со Android 9 и Android 10:

Станува збор за фантастична апликација „клон“ на Инстаграм која меѓу другото додава лавина од многу корисни карактеристики, кои веќе нема да можете да ги правите без!

Сомнежи или прашања?

Со оваа вест заклучивме.

Ако имате сомнеж или прашање, оставете коментар на крајот на статијата, ќе ви одговориме што е можно поскоро!

И не заборавајте да ме известите за што мислите Instagram сите црни со Dark Mode.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!