Како да ставите црн ЈуТјуб на Андроид – ЛЕСНО Упатство

Како да ставите црн YouTube на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да имате црн YouTube на Android? Еве го брз и лесен водич. Тема на „Јутјуб“ за Android: активирајте ја брзо и лесно

YouTube црно на Android

Дали сакате да го активирате YouTube црна тема на Android но вие не знаете како да го направите тоа? Потребно ви е упатство или водство за тоа како ставете црн YouTube на вашиот паметен телефон или таблет Android?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме.

Во неколку едноставни чекори да ви објасниме како да го вклучите YouTube за Android од бело во црно.

YouTube црн Андроид: кои се предностите?

Благодарение на црната тема на YouTube (позната и како Dark Mode), можете вирус очите помалку додека гледате видеа (особено во темнината и ноќта) и, ако вашиот паметен телефон има AMOLED екран, можете исто така заштедете многу батерија.

Можам да ви гарантирам дека по активирањето на оваа специфична тема на YouTube, никогаш нема да сакате да се вратите на старата и грда бела тема.

Па што чекаш? Стартувајте за да ја активирате црната тема на YouTube следејќи ги нашите упатства!

Како да ставите црн YouTube на Android?

Чекорите што треба да се следат се неколку и едноставни, исто така погодни за неискусни корисници. За да ја постигнете целта, само следете го овој водич.

За повеќето корисници на Android:

 1. Изберете ја сликата на профилот на YouTube
 2. Допрете Поставки (тркалото на менувачот)
 3. Допрете Општо
 4. Допрете Темна тема за активирање или деактивирање на функционалноста

За корисници на Android 10:

 1. Изберете ја сликата на профилот
 2. Допрете Поставки (тркалото на менувачот)
 3. Допрете Општо
 4. Допрете Изглед
 5. Изберете “Користете тема на уредот” за да ја примените темната тема достапна на ниво на уредот,
  Или активирајте ја темата Јасно или Темно во рамките на YouTube

Направено!

Заклучоци

Сега можете да уживате во себе YouTube со црна тема на Android.

Што мислите за тоа? Зарем тоа не е многу поубаво од старата и класичната лесна и бела тема? Очите ќе ви се заблагодарат, можам да ви гарантирам!

Додека сме таму, препорачувам да го прочитате нашиот друг многу интересен напис поврзан со YouTube за Android: YouTube Music Premium Free Android? Така е!

Во овој напис ќе ги најдете сите најдобри алтернативни апликации на YouTube што треба да ги користите на Android: покрај едноставно гледање видеа, овие апликации ќе ви овозможат да преземете аудио и видео од YouTube, од користете YouTube во позадина на Android и од користете YouTube со исклучен екран на Android.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!