Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали

Cara Menjadi Terkenal di TikTok Melalui Saluran Sah

Секој сака брзо да се искачи на славата на сензацијата на новите социјални медиуми, TikTok. Сепак, малкумина се среќни и мудри што успеваат. Еве на „Техника-рецепти“, честопати го поставуваме едноставното прашање, „како станувате супервезда на„ ТикТок “?“, И природно е да се даде сеопфатен одговор.

Во овој напис, ние ќе ви кажеме некои од најефикасните начини да добиете органски следбеници во TikTok и да добиете почитуван живот.

Па, каков е концептот зад TikTok?

За разлика од Instagram и Facebook, TikTok е ограничен и развиен со своите ограничувања.

Платформата е само кратко видео кое ви дава лесна можност да ги ривалувате влијателите на Инстаграм и Фејсбук.

Сепак, не бидете под влијание на моите големи зборови. Мора да бидете реални. TikTok нема да ве направи милионер преку ноќ. Она што ќе стори е да ви помогне да заработите доволно пари за да продолжите со финансискиот брод.

Создади Tik Tok Fame: Докажана стратегија

Јас имам интеракција со познатите личности на TikTok и следејќи ги нивните совети, составив список на докажани стратегии за крлежи за вас. За секој што сака да ја започне својата кариера или да ја подобри, овој водич ќе ви понуди голема помош.

Затоа, облечете ги чашите за читање и подгответе се за некои стратегии на удар.

Конзистентност

Zach King, tik tok influencer, со следбеник од 20,4 милиони следбеници, ги повикува новите корисници да бидат активни на платформата.Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали 1

Тој верува дека конзистентноста е најдобриот начин за брзо приближување на следбениците на апликацијата. Ако не создавате содржини секој ден, нема шанси да ја победите вашата конкуренција.

Поштедете време. Нема причина

Ако имате дневна работа, пронајдете малку време да барате идеи за вашата содржина. Идејата е важна. Нахранете муза и тоа автоматски ќе ве мотивира да најдете време во вашата зафатена рутина и да создадете содржина што ги допира акордите.

Ангажирање

Одлично, го завршивте првиот чекор: создадете добра и конзистентна содржина.

Но, според asonејсон кафе, вклученоста е исто толку важна како и содржината. Не можете да чекате луѓето да знаат за вашето моментално присуство. Мора да бидете вклучени и да комуницирате со нив. Направи нештата да се случат. Преземете ја контролата врз вашата судбина на tiktok.Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали 2

И како можеме да го сториме тоа?

Имаат тенденција да го коментираат вашето видео. Дали некој се обидува да ги цени вашите напори? Одлично, имате фанови. За да го поддржите, одговорете и разговарајте со него.

Не дозволувајте вашите обожаватели да се чувствуваат изолирани како да следат бот, а не вистинско човечко суштество. Дури и еден одговор ќе им каже дека зад супер-дупер содржината е вистинската личност.

Единственост

Хеер Наик, индиска славна личност за тинејџери, рече дека за секој што ја стартува платформата мора да има однапред одредена ниша. Според него, платформата се развила многу од самиот почеток.Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали 3

Сега, има милиони корисници, и секој од нив има што да понуди. Она што ќе го одреди вашиот успех е уникатноста.

Дали имате нешто во вашата содржина што ве разликува од обичните стада? Тоа може да биде сè, осветлување на фотоапаратот, видео уредување итн. Но, тоа мора да биде нешто.

Мрежа на инфлуенсери

„Научете занаети од познати личности на Тикток што се основани“, рече Манџул.Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали 4

Секако, на почеток, затоа што не сте никој, познатите личности на „Тикток“ ќе стапнат на вас, како што сте капачиња од шишиња на земја. Така работи светот.

Но, сè може да се промени, по некое време. На почетокот, не постапувај безнадежно. Само фокусирајте се на одржување интересни и уникатни видеа, и на крајот, ќе бидете забележани.

Потоа, можеби ќе можете да им испратите порака, да започнете пријателство што не е премногу застрашувачко и да го подигнете нивото.

Но, важно е во одреден момент од вашата кариера за пишување, да соберете храброст да контактирате со нив.

Следејќи го трендот

Научете трендови кои се тренд. Направете ја Библијата.

Без оглед која песна, клип или политички или социјален тренд што е моментално жешка, направете ја содржината релевантна за неа.

Аненет Каур се колне во овој мал руж.Како да станете најпознати во TikTok преку легитимни канали 5

Тој исто така предлага да пребарувате на Твитер или Фејсбук, или други платформи на социјалните медиуми и да видите за што зборуваат луѓето. Хаштагот на Твитер е голема помош во ова прашање.

Останете подалеку од Брзата слава на Продавачите

Како и во животот, мора да го почитувате законот за спонтаност во Тик Ток.

Постојат многу услуги од трети страни и индивидуални изведувачи кои продаваат слава брзо. Тие ќе ви дадат следбеници за ефтини количини и ќе ви помогнат да влечете влечење. Но, сето тоа ќе биде шега, маскирање.

И ако Тик Ток е свесен за сите видови на сомнителни активности, нема да се двоумите трајно да ја суспендирате или блокирате вашата сметка. И не само вашите пари, туку и вашата напорна работа ќе течат во тоалетот.

Покрај тоа, другите корисници на „Тик Ток“ ќе знаат дали сте станале познати органски или преку нелегални средства. И тие никогаш нема да ве следат ако добиете илјадници следбеници за неколку дена.

Заклучок

Можете да научите како да го направите Tik Tok познат преку легитимни канали. Нема да биде лесно, но на долг рок, ќе ве натера да започнете во извонредна кариера. Ова ќе ве задржи контакт со нови пријатели и ќе создадете трајни врски. Парите ниту ќе бидат лоши.

Рецепт поврзан со технологија

Како да се дует во Тик Ток со пријателите и суперerstвездите на Ток Ток

Избришете ги вашите Tik Toks – објавувајте лица и на големо

Како да блокирате некого во Тик Ток

Преземете го видеото на Tik Tok за присуство на гледање

Како да го превртите видеото на Tik Tok со едноставни чекори (ажурирано во 2019 година)