Како да стартувате прелистувач на Kiwi на вашиот компјутер со користење на BlueStacks App Player

Како да стартувате прелистувач на Kiwi на вашиот компјутер со користење на BlueStacks App Player

Како да извршите прелистувач на Kiwi на вашиот компјутер со употреба на BlueStacks App Player 1BlueStacks, популарен софтвер за емулација на Android.

Прелистувачот Киви е, според своите повеќе од 10,000 корисници, едноставно најдобриот прелистувач што може да го имате.

Постојат различни различни причини што го овозможуваат ова, и ние ќе ги разгледаме и овде, но прво ќе ви покажеме како да го преземете и инсталирате на вашиот компјутер со BlueStacks.

Преземете и инсталирајте прелистувач Киви на компјутер (Виндоус или Мек)

Како и обично, кога преземате која било апликација на Android, било преку компјутер со BlueStacks или вообичаен телефон со Android, мора да ја отворите Google Play Store и да се најавите со сметка на Google, доколку немате, Google ќе ви овозможи да креирате еден во моментов. Значи, штом сме најавени, мора да ја бараме нашата посакувана апликација во лентата за пребарување, во овој случај тоа е „Kiwi Browser“ и тоа е првиот што вели „Browser Kiwi – Брз и тивок“. Можете да кликнете на неа, кликнете на знакот “Инсталирај” и почекајте неколку моменти додека не се подготви. Веднаш откако сега можете да кликнете на знакот “Отвори” и таму е!

Како да стартувате Kiwi прелистувач на вашиот компјутер со употреба на BlueStacks App Player 2

Овој прелистувач е многу подобар од оние што се натпреваруваат. Прво на сите, тоа е засновано врз модификација на Chrome што Android го користи, наречена Хромда ве натера да се чувствувате како дома кога го користите. Брзината на вчитување е неверојатна, ова е благодарение на подобрените методи за рендерирање на веб-страници.

Уште повеќе, ќе се заштитите од повеќето вознемирувачки реклами со вашиот блокатор за реклами, но исто така имате можност да го вклучите и исклучите ова во кое било време во поставките. Моќна влезна pop-up страница што спречува спам прозорци да се појавуваат во вашиот прелистувач. Вие исто така добивате заштита од напади со крипто-прицврстување, ова е неверојатна карактеристика затоа што тоа значи дека хакерите повеќе не можат да пристапат на вашиот уред за да ја минираат виртуелната cryptocurrency без ваш пристап! Исто така, имате можност да имате деблокирање на веб-месинџер на Фејсбук

Што друго нуди прелистувачот Киви?

Ноќен режим е една од омилените карактеристики на своите корисници, можете лесно може да овозможи и да го исклучите во подесувањата, и иако поголемиот дел од времето оваа функција не работи во вообичаените пребарувачи, во оваа имаме тестирани и работи совршено. Исто така, ќе имате на располагање над 50 јазици!

Количината на добри карактеристики што можеме да ги најдеме во оваа апликација за прелистувачи е одлична, откако го пробавме овој прелистувач, сигурни сме дека ќе се за inубите во него исто како и ние!

Но, списокот со интересни работи не е завршен, продолжете! На пример, сега можете да увезувате и извезувате обележувачи во прелистувачот Киви од / до кој било друг главен прелистувач како Chrome или Firefox. Исто така, добивате специфична папка за преземање за да имате сè подобро рангирано од кога било. Исто така, можете да додадете кој било пребарувач онолку долго колку што е препознаен од прелистувачот Kiwi, тоа значи дека доколку сакате да го користите Шатка патка да победи На пример, на Google, сега може да го изберете DuckDuckGo по дифолт. За да може ова да работи, треба да направите некои пребарувања на пребарувачот што ве интересира, а потоа одете до поставките и изберете го омилениот мотор за пребарување.

Поставки за прелистувачи на Kiwi и побарајте го да ги има таму во секое време кога планирате да го користите вашиот нов прелистувач. Киви прелистувачот е прилично нов и сè уште е во раните фази според своите развивачи, но тој веќе работи совршено и е едвај кабриолет. Плус, програмерите сакаат да останат во контакт со корисниците, така што ќе ја пронајдете нивната е-пошта и серверот Discord во апликацијата Google Play Store ако малку се движите надолу!

Kiwi Browser е оценет со 4,5 starsвезди во моментов, што е еден од најдобрите оценки што може да го добие продавницата на Google Play! Неговите корисници се многу задоволни од услугата и има илјадници, како би можеле да бидат толку погрешни? Па зошто да не одите и да го пробате? Дефинитивно високо препорачана апликација која не можете да престанете да ја имате во вашиот BlueStacks.

Сличен пост: Бесплатен мобилен прелистувач преку прелистувач за Android и компјутер