Како да ја избришете сметката на Инстаграм за Android – ЛЕСНО Упатство

Како да избришете сметка за Android Instagram

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Избришете ја сметката на Instagram со Android: најлесниот и најбрзиот начин, на дофат на секого. Ајде да видиме како да ја откажеме сметката на Android Instagram

Како да го избришете профилот на Android Instagram

Во последните неколку недели добив неколку барања од читателите на YourLifeПоднесена им требаше за да избришете сметка за Android Instagram.

Во пракса, овие читатели се изморија социјалните мрежи со која раководи Фејсбук и решија трајно да ја избришат или бришат нивната сметка.

Без оглед на тоа кои беа причините што ги натераа овие корисници да донесат радикална одлука, забележав дека сите имаат некои потешкотии или проблем во завршувањето на оваа операција и не можат всушност да ја откажат својата сметка преку официјалната апликација за Android Android.

Затоа, се распрашував, направив разни тестови, читав разни англиски и американски блогови и форуми и решив да објавам јасен, едноставен и детален водич за да им помогнам на сите овие корисници кои решиле да напушти го Инстаграм Андроид засекогаш.

Ако и вие сте во оваа ситуација и сакате избришете го профилот на Instagram Instagram но вие не знаете како да го сторите тоа, подолу јасно ќе ги објаснам сите чекори што треба да ги следите.

Затоа, одвојте две минути и внимателно следете ги моите упатства, ќе можете во блиц да ја постигнете вашата цел!

Избришете ја сметката на Android на Instagram

Ако дојдовте на овој водич со цел да избришете го профилот на Инстаграм директно од апликацијата Android, I’mал ми е, но морам веднаш да ти кажам дека НЕ ​​е можно.

Android Android ви овозможува да направите многу операции, но не ви дозволува да ја откажете вашата сметка.

Но, не очајувај: подолу Explainе објаснам како да ја постигнете вашата цел како и да е директно од вашиот паметен телефон Андроид во неколку едноставни чекори.

Да започнеме!

Првото нешто што треба да направите е отворете го Интернет-прелистувачот на вашиот паметен телефон: обично тоа е Хром, но може да биде која било друга програма што ви овозможува пристап до Интернет.

Отворете го прелистувачот, одете на оваа страница и најавете се на вашата сметка на Instagram.

Откако ќе се најавите, користете го менито Зошто ја бришете вашата сметка? да укажете зошто имате намера да се откажете од Инстаграм. Изберете една од предложените причини, не е важно која.

Во оваа точка, внесете ја лозинката на вашата сметка на Instagram во соодветното поле за текст што се наоѓа на дното на страницата и потоа кликнете на црвеното копче Трајно избришете ја мојата сметка, за да започнете со процесот на откажување на вашата сметка.

Вие не треба да правите ништо друго: за неколку минути вашата сметка на Instagram ќе биде избришана засекогаш и ќе ја завршивте постапката директно од вашиот смартфон или таблет Android.

Како да ја избришете сметката на Instagram од Android

Со овој водич заклучивме. Сега знаеш како да ја избришете сметката на Instagram од Android во неколку едноставни чекори, без да губат време и без ризик.

Се надевам дека ви помогнав да ја постигнете вашата цел. Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!