Како да ја преземете камерата на Google на вашиот паметен телефон Андроид

Како да ја преземете камерата на Google на вашиот паметен телефон Андроид

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали ја барате најдобрата верзија на Камерата Google за вашиот паметен телефон Android? GCamator се грижи за тоа, автоматски ја презема правилната верзија

Како да преземете камера на Google на Android

На YourLifeПоднесена објавивме разни статии посветени на Google камера, апликацијата за камера Google што можете да ја преземете и инсталирате во формат АПК на многу модели на паметен телефон и што овозможува, благодарение на алгоритмот за снимање и обработка на Google, до значително ги подобруваат снимките на многу телефони.

Во принцип камерата на Google се користи од сопственици на паметни телефони со среден ред (Редми, Realme ..) да добиете многу поубави фотографии од оние што ги нуди оригиналната апликација за камера, но се случува и сопствениците на уреди произведени од Samsung, OnePlus и други TOP брендови сакате да го пробате за да добиете поостри и подобри слики, особено во текот на ноќта, во темница и кога е потребен HDR, кои се моментите во кои алгоритмот на Google успева да направи разлика во однос на софтверот на производителите.

Во секој случај, независно од моделот на паметен телефон поседувате, обично ќе забележите дека преземете ја камерата Google за вашиот телефон е прилично брз процес, но не и удобно, бидејќи мора да пребарувате на Интернет далеку и широко до пронајдете ја точната верзија на Камерата Google за вашиот уред.

Се разбира, со некои истражувања можете да ја постигнете целта, но не би било попогодно да можете да ја преземете Google камера брзо и лесно, директно на паметниот телефон можеби?

Еве, тоа е она за што е намената програмата GCamator, програма штотуку слета на Play Store која ви овозможува да преземете ја најдобрата верзија на Google Camera компатибилна со вашиот телефон.

Како работи GCamator?

На исклучително едноставен, брз и непосреден начин.

Сè што треба да направите е:

  • преземете ја апликацијата од Play Store – ЛИНК
  • стартувај го
  • од првиот екран, проверете дали вашиот мобилен телефон е компатибилен со API за Камера 2
  • во овој момент, ако е така во претходниот чекор, апликацијата ги анализира информациите на вашиот паметен телефон и, доколку ја идентификува оптималната верзија на камерата на Google, автоматски ќе ја преземе
  • во тој момент сè што треба да сторите е да ја инсталирате верзијата на Google Camera на вашиот паметен телефон. Ништо повеќе

Но, како GCamator е толку прецизен?

Благодарение на деталната база на податоци што покажува која е најдобрата можна верзија на апликацијата за камера на Google за секој мобилен телефон.

А снаодлива база на податоци, но ограничен на неколку мобилни телефони.

За жал, всушност, GCamator работи многу добро, но во моментот нема многу паметни телефони поддржани и пред сè недостасуваат најновите. Програмата, меѓутоа, штотуку беше објавена, па сигурен сум дека во наредните недели базата на податоци ќе се ажурира и ќе може да поддржува многу нови модели на паметни телефони, повеќе или помалку неодамнешни.

Заклучоци

Што мислите за оваа програма?

Како што се очекуваше, Мислам дека е навистина удобно. Ви овозможува секогаш да ја имате најновата верзија на GCam без да лудите барате рачно преку Интернет.

Само се надеваме дека наскоро ќе поддржи и многу други паметни телефони покрај оние што се веќе присутни во базата на податоци.

Ако го пробате, кажете ни што мислите во коментарите на крајот на статијата!

ИЗВОР

ИЗВОР 2

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!