Како работи Зепето? Опасно е?

 Како работи Зепето?  Опасно е?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Zepeto, новата апликација за создавање 3Д аватари што ја освоија мрежата. Како работи Зепето? Опасно е? Каде ја преземате? Како да се користи

Цепето

Дали сте слушнале за Цепето, но не можете да разберете што е тоа? Дали се обидувате да разберете дали Цепето е опасен? Дали сакате да разберете што е Цепето, како работи и за што е?

Вие сте на вистинското место!

Во оваа статија ќе видиме како нов феномен за iOS и Android кој ја освои мрежата.

Да не губиме време и да одиме веднаш да откриеме сè што треба да знаете за Цепето!

Што е Цепето?

Цепето е сосема нова апликација родена во Јужна Кореа и развиен од SNOW, кој во моментов се наоѓа на првото место во социјалните мрежи на iOS Apple Store.

Повеќе од еден милион корисници ја преземаа оваа апликација, креирана за да останат во контакт со пријателите и да научат за нови што ги користат 3Д аватари.

Во принцип, апликацијата е високо ценета од помладите корисници, оние кои се на возраст под 20 години.

Да го сумираме максимум описот на оваа апликација, можеме да го кажеме тоа Zepeto е апликација за социјални игри, т.е. социјалните мрежи што ви овозможува да изградите виртуелен живот во заеднички простор преку аватар создаден од селфи и збогатен со додатоци и алатки, како да е вистинска личност.

Како работи Зепето?

Слично на функцијата достапна на смартфоните за iOS (познатиот Анимоџи) Цепето им овозможува на корисниците да создадете 3Д-карактер целосно прилагодено.

Преку Цепето тоа е всушност можно креирајте аватар користејќи ја камерата за мобилен телефон и кликнување на селфи.

Во овој момент, апликацијата создава 3Д-карактер што е можно поблизу до сликата на корисникот собрана благодарение на препознавањето на лицето.

Во овој момент, корисникот може да одлучи како персонализирајте преку вашата виртуелна договорна страна фризури, облека, додатоци и многу повеќе за физичката претстава на корисникот уште пореална (или пријатна, апсурдна, чудна, оригинална и забавна).

Откако 3Д-ликовите се завршени и целосно прилагодени, тие можат танцувајте или поздравете ги вашите следбеници движејќи се на забавни начини, нешто како Фортнит ликовите да не разберат.

Цепето е исто така социјална мрежа

Но, Цепето не е само ова.

Апликацијата е всушност вистински социјален медиум: користење на a 6-цифрен личен код, корисниците можат да се следат едни со други (како што се случува на Instagram да биде јасно).

Во овој случај да следиш значи дека ќе биде можно да се видат 3Д аватари и куќите што ги создаде секој корисник. Покрај ликот, всушност, тоа е можно исто така прилагодете го просторот во кој живее вашиот Zepeto, нешто што потсетува малку на стариот „Симс“, „Втор живот“ или „Баду“.

Разговор има и во Цепето

Да бидат работите уште полоши, можете да запознавате луѓе во вид на соба за разговори наречена улица Зепето Таун, а виртуелен плоштад каде што некои случајни корисници можат да разговараат заедно.

За да комуницирате само потчукнете на аватарите што се појавуваат на плоштадот и поздравете ги, а потоа следете ги.

За разлика од социјалните апликации како Твитер или Инстаграм, корисниците можат да видат само колку луѓе ги следат, а не следбениците на другите.

Извезете го Цепето за да ги споделите на други социјални мрежи

Очигледно нема недостаток дел за создавање емоции што можат да се користат на други социјални мрежи.

На овој начин корисниците можат да создадат персонализирани аватари преку Зепето, да ги модифицираат по своја волја во секој аспект и споделете ги преку други социјални мрежи со пријатели и познаници.

Има набавки во апликација

Но, како прават инвеститорите на Цепето? Дали е платен Цепето?

Цепето е бесплатно, но очигледно нема недостаток на набавки во апликација.

Всушност, мора да знаете дека Зепето нуди простор сличен на а фотобит, каде што луѓето можат да создадат виртуелни скици заедно со пријателите.

Со виртуелни монети, играчите можат отклучете различни тимови и нови потези на танцување или нови честитки.

Како плаќате во Цепето?

И корисникот може да избере: може да користи вистински пари или може да заработи виртуелни монети со истражување на апликацијата и исполнување на 3-те дневни цели.

Играчите исто така можат да заработат виртуелни монети користејќи ја minigame Flying Ghost, многу слично на Flappy Bird.

Преземете Zepeto: каде да преземете?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!