Камерата за брзина Гугл мапс исто така е достапна во Италија

Камерата за брзина Гугл мапс исто така е достапна во Италија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Камери за брзина Гугл мапс: од денес Гугл мапс сега покажува брзи камери, комплетни со предупредувања, исто така во Италија. Гугл мапс ја покажува локацијата на камерите со брзина

Камери со брзина на „Мапи на Google“

На Гугл мапс за Android доаѓа со извештаи за брзината на камерата. Еве ги деталите.

Конечно сме тука: по првото издание резервирано за САД, Камери за брзина тие исто така излегуваат Гугл мапи во Италија.

Така е: во овие часови, изненадувачки, на многу италијански корисници предупредувањата за камера за брзина се појавија на „Карти на Google“ присутни на патот.

Во моментов не патувам и затоа не можам лично да ја тестирам функционалноста, но неколку италијански корисници го потврдуваат тоа предупредувањата за камера за брзина се појавуваат на „Карти на Google“. Затоа, би рекол дека е официјално дека функцијата, која се тестира неколку месеци низ целиот свет, конечно е вклучена престанок во нашата земја.

Камери за брзина на „Карти на Google“

Ајде да видиме во детали како функционира оваа интересна новина апликацијата за сателитска навигација понудена од Google до сите корисници на Android.

Прво на сите, добро е да се напомене дека верзијата на Гугл мапи на кој Камери за брзина и 10.16.1 (во случај да го најдете ОВДЕ), но присуството на оваа одлика не чини да зависи од верзијата на Мапи или од паметниот телефон (се чини дека навистина е ажурирање од страна на серверот)

Велејќи дека, како што можете да видите од екранот, камерите за брзина се пријавуваат на екранот што се однесува на создавање патека а нивната позиција се заснова на извештаите на различните корисници.

На Камери за брзина ќе биде тогаш исто така прикажано додека пребарувате, со визуелно и звучно предупредување, нешто како она што се случува понатаму Waze (Апликација за навигација GPS, купена од Google пред неколку години).

Корисниците исто така имаат опција на пријавете ја локацијата на новите камери за брзина се сретна на патот. На база на податоци за брза камера во моментот изгледа како оној на Waze, многу прецизен и ажуриран и затоа сигурен.

За да разберете дали оваа верзија на „Карти на Google“ исто така пријавува мобилни или само камери со фиксна брзина. Outе дознаеме во наредните денови.

„Карти на Google“ со брзи камери

На кратко, ова е карактеристика која не е особено иновативна, но секако е многу корисна за сите корисници кои ја користат GPS навигатор Google Maps додека се движите со автомобил или мотор.

Бесплатна камера за брзина за Android

Бесплатна камера за брзина за Android

Барате апликација за камера со брзина на Android? Дали сакате да ги дознаете најдобрите апликации за камера со брзина на Android? Сакате брзи сигнали за камера за Android? Еве ги најдобрите решенија на располагање!

Ако Брза камера на „Карти на Google“ сè уште не сте се појавиле на вашиот паметен телефон Андроид, јас го истакнувам тоа за брзи камери и ограничувања на брзината на „Карти на Google“ за Android можете да пробате:

  • Waze: многу моќна, многу комплетна програма која, покрај тоа што делува како навигатор, ви овозможува да имате извештаи во реално време за доцнења, редици, несреќи, брзински фотоапарати и многу повеќе
  • Камери за брзина на TomTom: најдобрата бесплатна апликација да има предупредувања за брзи фотоапарати додека користите паметен телефон Андроид

Како што можете да видите, алтернативните решенија воопшто не недостасуваат и тие несомнено се најдобро, нај ажурирано и најсигурно.

На Play Store ќе најдете многу други слични и алтернативни програми, но овие од моја гледна точка се без сомнение најдобар.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!