Камерата OnePlus 7 Pro ги разочара корисниците од оваа причина

oneplus 7 pro mengecewakan kamera

OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите мобилни телефони во моментот, има напредни опции што можат да ги импресионираат секој. Но, можеби камерата не е доволно добра Како да ги задоволи сите корисници., Многу луѓе се жалат на ова од неколку важни причини.

Ако имате OnePlus 7 Pro и сакате да ја знаете причината оваа терминална камера ги разочара следбениците, тогаш ќе ви ја покажеме секоја причина.

Зошто камерата OnePlus 7 Pro не е најдобра?

преглед на кампување на еден канал

Во денешно време, мобилните телефони со фотоапарати мора да ги исполнат сите услови потребни за да се направат добри фотографии, а повеќе ако се работи за врвни. Во овој случај, Трите задни камери на OnePlus 7 Pro содржат 48 MP + 8 MP + 16 MP, што е многу добро, но за жал не одговара на квалитетот на другите мобилни телефони.

OnePlus секогаш има за цел да обезбеди Добро корисничко искуство со фотоапаратот. Особено сакаат луѓето да можат да фотографираат поприродни, иако нивните одлики не им овозможуваат да изгледаат вака.

Не фати доволно детали

Камера OnePlus 7pro

Карактеристиките што ги имплементираат во фотоапаратите на нивните уреди многу влијаат на кожата и лицето и човечката кожа. Тие многу го омекнуваат лицето и околината, без оглед на тоа Ова предизвикува камерата да претрпи значително губење на детали. Од друга страна, при снимање или фотографирање на кои е потребно движење, сликата станува премногу нејасна и не се постигнува потребниот квалитет.

Како и да е, Камерата OnePlus 7 Pro има голем број позитивни страни, како што е добра изложеност на динамичен опсег и осветлување што го овозможува во вашите слики. На ист начин, можете да го подобрите квалитетот на фотографијата со преземање камери од Google.

Што мислите за камерата OnePlus 7 Pro? Имате проблем со него?

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);