Канон ја објавува новата камера PowerShot SX720 HS

Канон ја објавува новата камера PowerShot SX720 HS

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Објавено е нова компактна камера од Канон. Со својата дебелина од 35,6 мм таа е најтенката камера за супер-зум што ја создал Канон, барем според него.

Нови Канон PowerShot SX720 HS тој е преместен од сензор BSI 1 / 2.3 ″ CMOS со резолуција на 20,3 мегапиксели и процесор за слика ДИГИК 6 што овозможува пукање на снимки до 5,9 рамки во секунда со целосна резолуција.

Чувствителноста ISO се движи од 100 до 3200 додека фокусната должина е помеѓу 24 – 960 mm на f / 3.3 – f / 6,9 со оптичко зумирање од 40x со можност за проширување до 80x со режим ZoomPlus. Не пропуштајте ја можноста да продолжите 1080p видео на 60p во формат MP4 се стабилизира благодарение на присуството на Канон Динамички IS.

Исто така, постојат неколку фотографски филтри и можност за снимање видеа со бавно движење или брза брзина на движење, сите на едно 3-инчен 922,000 точки со дисплеј на резолуција. Што се однесува до поврзаноста, наместо тоа наоѓаме Вифи, NFC, USB 2.0 порт и микро-HDMI порт. Нови Канон PowerShot SX720 HS ќе започне на продажба со почеток од април до списокот цена од 379,99 евра.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!