Карактеристиките на Samsung Galaxy S11 се наведени уште ова

Samsung Galaxy S11

По серијата Samsung Galaxy Note 10, се надеваме дека ќе се фокусираме на Galaxy Fold. Овој преклопен телефон, кој сè уште не е лансиран од јужнокорејскиот технолошки гигант, веројатно ќе дојде на крајот на август или септември. По преклопниот мобилен телефон на Samsung, има Galaxy S11 што треба да го предвиди до следниот мобилен светски конгрес (MWC 2020). Ова не е првпат да ја спомнеме најновата генерација на премиум предводници на Android телефони, но на почетокот на сега, можеме да кажеме дека Galaxy S11 ќе пристигне со проширување на екранот.

Информациите сè уште не се сигурни, но експанзиран дисплеј е прикажан на неколку слики за патенти. Претпоставуваме дека овој вид на екран ќе биде подобрена верзија на она што ќе го користи Galaxy Fold.

Според Леден универзум (@UniverseIce), тоа Samsung Galaxy S11 е потврдено со „Пикасо“ како име на код. Системот за мобилна камера ќе понуди значително зголемување. Уредот ќе работи на Android Q и One UI верзијата 2.x.

Samsung може да го примени изгледот на дупката како во Белешката 10, но помал. Не очекувајте камери под екранот од јужнокорејскиот технолошки гигант. Компанијата претстави голем број на нови технологии кои поминаа неколку месеци, но не сите ќе бидат користени на Galaxy Note 10. Повеќето од нив може да се имплементираат на Galaxy S11 како што е батеријата за брзо полнење 4500mAh што ја споменавме, сензорот за отпечатоци од прстите под екранот и селфи-стрелецот и модулите нова камера со 5x зум.

Како што е традиција секоја година, исто така може да очекуваме дека Galaxy S11 ќе се заснова повеќе на Galaxy Note 10. Тоа, рече, S11 може да пристигне и со нов AI ISO, Smart ISO, трифазен променлив отвор, UFS 3.0 складирање, 5G конекција, Snapdragon 855+ процесор , 12 GB LPDDR5 Mobile DRAM, и приклучок за слушалки и без слот за microSD картички. Се надеваме дека повеќе информации за Galaxy Information S11 ќе бидат споделени во наредните месеци.