Карактеристики: Избор на Nintendo Life eShop – јули 2019 година

Fitur: Nintendo Life eShop Memilih - Juli 2019

Но, помина уште еден месец и, како и обично, многу популарни игри беа успешни во Nintendo Switch eShop во тоа време. Но, кој многу вреди да пробаш?

Оваа награда има за цел да го прослави најдоброто од дигиталната продавница на Нинтендо, давајќи малку loveубов и внимание на игри што лесно можат да се пропуштат во постојано развивачката Switch библиотека.

Значи, да започнеме! Ова е најдобрата игра eShop Switch во јули 2019 година!

Почитувани изјави:

И покрај тоа што овие титули не се многу во нашите три најдобри овој месец, сепак вреди да се обидат.

Лесен хром (прекинувач eShop)Лесен хром (прекинувач eShop)

Издавач: Екипажот Аркада / Развивач: OyојМашер

Датум на издавање: 11 јули 2019 година (САД) / 11 јули 2019 година (Велика Британија / ЕУ)

Заземањето на третото место овој месец е Светла Хром. Дадовме „извонреден“ резултат 9/10 во нашиот преглед, чувствувајќи дека е погоден за кратка играчка сесија. Велиме, „Нејзината уредна игра и уметничките директиви од старите училишта прават возбудливи експлозивни игри, епски сетови за чипови и спектакуларни битки со шефовите“, и додека бруталните потешкотии можеби не се за секого, вреди да ги пробате за предизвици.

Што останува од Едит Финч (прекинувач за eShop)Што останува од Едит Финч (прекинувач за eShop)

Издавач: Анапурна Интерактивна / Развивач: Gиновски врапчиња

Датум на издавање: 4 јули 2019 година (САД) / 4 јули 2019 година (Велика Британија / ЕУ)

На второ место е Што останува од Едит Финч, игра која се истакнува од толпата благодарение на нејзината навистина незаборавна приказна. Контрастот помеѓу оваа игра и нашиот избор за трето место овој месец покажува колку може да биде одличен eShop Switch; Она што остана на Едит Финч е во основа „симулатор за одење“ што раскажува трагична приказна што ќе ве натера да бидете зависник, и функционира како тотално различен, но многу корисен начин да го поминете вашето време.

Doom (прекинувач за eShop)Doom (прекинувач за eShop)

Издавач: Зенимакс Медиа / Развивач: Нервен софтвер

Датум на издавање: 26 јули 2019 година (САД) / 26 јули 2019 година (Велика Британија / ЕУ)

Донесе злато дома овој месец, е Хавок. Да, оригиналната трилогија на играта Doom се појави на Internet Switch eShop од никаде овој месец, а можеби и делумно заради чистата возбуда на оваа ситуација, но не можеме да помогнеме, но да го направиме тоа на врвот на списокот.

Во нашиот преглед, споменавме дека „оваа нова Switch порта на Doom е најдобрата верзија досега објавена на системот Nintendo од страна на километража.“ Не е совршено – има мали технички проблеми што донекаде ја намалуваат забавата – но сепак препорачуваме да се обидете со класиката ова


Избор

Која беше вашата омилена игра eShop минатиот месец? (46 гласови)

Што останува од Едит Финч

9%

Tiny Metal: Full Metal Rumble

7%

Силни принудни прекинувачи! Колекција

4%

Супер мега бејзбол 2: Ultimate Edition

7%

Лука: Роден од сон

2%

Тато од соништата: Симулатор за запознавање тато

4%

Нешто друго (коментар подолу)

9%

Ве молиме, најавете се за да гласате на оваа анкета.


Како решивме нашиот eShop ги избравме првите три: Кога ќе стигнеме до крајот на секој месец, вработените во Нинтендо Лајф гласаат за нивните омилени наслови од списокот на игри избрани од уредничкиот тим. За да бидат квалификувани за оваа листа, овие игри мора да бидат објавени првенствено како дигитален Nintendo Switch Title eShop за тој месец, и мора да бидат прегледани на Nintendo Life; ние избираме игри што ги исполнуваат квалификациите врз основа на нивниот резултат за преглед.

Потоа, од персоналот се бара да изберат три натпревари за кои сметаат дека се соодветни да седат право на самиот врв на списокот; првиот избор добива 3 бода, вториот избор добива 2 бода, а третиот избор добива 1 бод. Овој избор потоа се пресметува за да се направат првите три списоци, при што вкупниот добитник ќе ја земе голема награда во месецот.