Карактеристики на OnePlus 7T и лист со податоци за преглед

Карактеристики на OnePlus 7T и лист со податоци за преглед

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Технички лист OnePlus 7T: можните технички карактеристики на новиот паметен телефон се истекуваат на мрежата. Како ќе изгледа OnePlus 7T? Еве што знаеме

OnePlus 7T

Еве ние: веројатно истекување (скоро сигурно би рекол) технички карактеристики на новиот паметен телефон OnePlus 7T од највисокиот опсег.

Без да губат време, ајде да видиме заедно како треба да биде овој нов уред, на што сигурно ќе има моќ под телото.

Карактеристики на OnePlus 7T

Според гласините што излегоа на мрежата пред малку, OnePlus 7T – затоа најмалиот и најевтиниот модел – ќе бидат опремени со:

  • СОЦ Qualcomm Snapdragon 855 Plus
  • Супер дисплеј 6,55 ″ АМОЛЕД со резолуција (затоа QHD +)
  • изрез намален во однос на сегашниот
  • екран со стапка на освежување a 90Hz
  • 8 GB RAM меморија e 128/256 GB на внатрешна меморија
  • трокреветна камера заден од 48 + 16 + 12 МегаПксел, 16 мегапикселна предна страна, можност за снимање на 10 секунди видео со бавно движење на 960 fps, видео со камера и режим со широк агол ноќен пејзаж
  • Батерија од 3.800 mAh (+100 во однос на тековната)
  • ќе има две бои: Frosted Silver и Haze Blue

Овие се несомнено многу интересни спецификации што го прават паметниот телефон уште попривлечен од сегашниот OnePlus 7 Pro.

OnePlus 7T издание

Треба да биде OnePlus 7T, заедно со моделот Pro претставен на 26 септември во Newу Делхи.

Речиси сигурно ќе пристигне на пазарот во рок од неколку дена од неговото претставување, вклучително и Италија.

Цена OnePlus 7T

Во моментов не го знаеме цена на OnePlus 7T. Тоа сигурно ќе биде слично (или само супериорно) со онаа на сегашниот OnePlus 7, но сигурно нема да биде помал. Сега паметните телефони на OnePlus чинат скоро како другите врвни опсег, или нешто помалку.

Чекаме повеќе детали и официјално објавување на „OnePlus“. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!