Карактеристики на OnePlus 7T Pro и лист со податоци за преглед

OnePlus 7T Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Технички лист OnePlus 7T Pro: можните технички карактеристики на новиот паметен телефон излегуваат на мрежата. Како ќе изгледа OnePlus 7T Pro? Еве што знаеме

OnePlus 7T Pro

Еве ние: после оние од OnePlus 7T, веројатно (скоро сигурно би рекол) излегоа на мрежата технички карактеристики на новиот врв на паметниот телефон OnePlus 7T Pro.

Без да губат време, ајде да видиме заедно како треба да биде овој нов уред, на што сигурно ќе има моќ под телото.

Карактеристики на OnePlus 7T Pro

Според гласините што излегоа на мрежата пред малку, OnePlus 7T Pro – затоа најмоќниот и скап модел – ќе бидат опремени со:

  • СОЦ Qualcomm Snapdragon 855 Plus
  • Супер дисплеј 6,67 ″ АМОЛЕД со резолуција 2К + е Стапка на освежување од 90Hz
  • без изрез, скокачка камера како на тековниот модел
  • 8 GB RAM меморија e 256 GB внатрешна меморија (до 12 GB RAM меморија моделот Мекларен)
  • трокреветна камера заден од 48 + 16 + 8 МегаПксел (соодветно нормално, ултра широк, 3X зум), преден дел од 16 мегапиксели, можност за снимање видеа од 10 секунди со бавно движење на 960 fps, видео со камера и режим со широк агол ноќен пејзаж. Исто така, ќе има нов макро режим, HEVC, хибридна стабилизација на слика (за подобро да разбереме што е и како работи)
  • Батерија 4085 mAh со Warp Charge 30T (5V / 6A, 0-50% за 20 мин., 0-100 во 65мин)
  • Android 10 оперативен систем

Овие се несомнено многу интересни спецификации!

Ослободување на OnePlus 7T Pro

OnePlus 7T Pro, заедно со нормалниот модел, треба да биде претставен на 26 септември во Newу Делхи.

Речиси сигурно ќе пристигне на пазарот во рок од неколку дена од неговото претставување, вклучително и Италија.

Цена на OnePlus 7T Pro

Во моментов не го знаеме цена на OnePlus 7T Pro. Тоа сигурно ќе биде слично (или малку повисоко) со сегашното OnePlus 7 Pro, но тоа сигурно нема да биде помалку. Сега паметните телефони на OnePlus чинат скоро како другите врвни опсег, или нешто помалку.

Чекаме повеќе детали и официјално објавување на „OnePlus“. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!