Квасар: Погледнете го Трент стриминг на Kodi

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Квасар-Погледнете-го-Трент-стриминг-на-Kodi.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коди и Торент имаат заедничка врска и се вика Квазар што е додаток за Коди што ви овозможува да започнете датотеки со стриминг порој преку P2P на Kodi за да ги видите датотеките достапни на мрежата како .TORRENT стриминг без да преземате ништо на нашиот мултимедијален уред со Kodi.

Квасар е додаток за центарот за медиуми Коди што овозможува пристап до многу канали и содржина на стриминг пренесена преку високо квалитетни торенти и без проблеми со блокирање или континуирано тампонирање благодарение на потенцијалот на P2P.

Овозможете и инсталирајте го Quasar на Kodi

СИСТЕМ / Услуги / Контрола Далечински управувач и овозможете ги двете ставки како на следната слика.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999586_249_Квасар-Погледнете-го-Трент-стриминг-на-Kodi.png

Инсталирајте го Quasar од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот за Kodi Quasar од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката Квасар ZIP
  • Преземете го Quasar REPO
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ги и двете ZIP-датотеки претходно преземени. Прво инсталирајте го Quasar ZIP, а потоа REPO.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата на Квазар.
  • Сега влези Додаток -> Програми и изберете го провајдерот и кликнете на Инсталирај
  • Можете да ги инсталирате сите провајдери што ги сакате, но нашиот совет е да го испробате Ил Корсаро Неро многу добар за италијанските торенти.

Еве го видеото во кое се прикажува операција на Квасар за Коди.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!