Келнер, кошарката е во мојот симулатор за коцкање. Трејлерот NBA 2K20 е колекција на патологии во индустријата за игри

Pelayan, bola basket ada di simulator perjudian saya. Trailer NBA 2K20 adalah kumpulan patologi dalam industri game

Имав впечаток дека оваа приколка е направена само на неволји играчи. Трејлерот NBA 2K20 е колекција од најлошите патологии кои ја мачат модерната индустрија за игри. Неверојатно е што некој помислил да продава игри со помош на таков материјал.

Новата приколка NBA 2K20 е посветена на режимот MyTeam. Поедноставување и генерализирање на овој проблем, MyTeam е еквивалентен на модулот Ultimate Team кој е популарен во фудбалските серии на FIFA. Целта на овој режим е да се собере тимот на соништата, составен од најдобрите спортисти кои играат секој ден во разни клубови. Тоа е како да ги соберете Роналдо, Левандовски, Ван Дијк, Меси, Рамос, Канте, Стерлинг, Тер Штеген, Робертсон и Киелини во еден тим, а потоа да ги мачите над другите играчи.

Создавање тим за соништа не е лесно. Фудбалерите на НБА како Покемон. Тие се собираат со отворање на разни пакувања и куфери со случајна содржина, купени со вистински пари. Се разбира, можноста еден од најдобрите играчи во НБА да испадне од пакетот е многу минимална. Сепак, секогаш можете да купите друг пакет. И уште еден. Сепак Можеби еден ден ќе работи. На кратко: чисто коцкање. Само што играте NBA 2K20 немате шанса да заработите вистински пари.

2К реши да обезбеди трејлер за ова коцкање. Како да е 2K20 NBA вредност.

Само 135 позитивни нозе се искачија во споредба со 12 илјади критични канџи падна. Тешко е да се добие подобро резиме за тоа како играчите усвојуваат рекламен материјал. Па, сè уште имам проблем да верувам дека некој во 2К смета дека ваквите приколки се добра идеја. Возбудата на екстра исмејување на кошаркарска кошула, и отворање на пакет со картички и кутии со случајна содржина … Хорор. Некаде во позадина може да се најде самата кошарка. 10% добро, максимум 20% од сите материјали. Единствено што недостасува е името на казиното и нејзината локација на крајот на видеото.

Не знам што мисли 2К. Се додека размислува за нешто. Почнав да се сомневам дека издавачите на Red Dead Redemption и Grand Theft Auto провоцираат на намерно и намерно. Сега се повеќе влади и политичари ја испитуваат законитоста и етиката на микро-трансакциите во видеоигри, 2К на сите им покажува среден прст. Нешто како “добро, што ќе ми правиш?” И тие можат да го сторат. На пример, во Белгија коцкање елементи како што се видео игри веќе се делумно нелегални.

Рекламите NBA 2K20 се како резиме на сите најлоши во индустријата.

Ако некој сака да направи анти-рекламирање за современи видео игри, приколка со 2К ќе биде совршена за тоа. Тука има сè што ми отвора нож во џеб. Се отвора пакетот за стриминг на влијанието врз имитантите Шарени поставки за трикови кои користат ист психолошки механизам како зависност како класичното коцкање. Дури имаме и интерфејс што изгледа како слот машина од некое мрачно казино.

Го напишав неколку пати, ќе напишам уште еднаш: сега многу миење се истура во издавачи како EA или Ubisoft. Обично точно. Сепак, навистина лошата работа, вистинските разбојници во индустријата се 2К. Она што компаниите го прават со GTA Online, серијата НБА или WWE ги поминува сите бариери за учтивост (не). Електронска уметност е како момче iteубезно олтар во оваа компанија. За возврат, најновата приколка NBA 2K20 јасно докажува дека издавачите нема да се променат на подобро.

Штета, затоа што кампањата во НБА 2К е секогаш извонредна. Сепак, овој пат се откажав.