Кога е претставен мобилниот телефон во MWC?

Marcas moviles presentaciones MWC

1045 година

По откажувањето MWC 2020 БарселонаМногу марки за мобилни телефони истекуваат места и одредени датуми за да ги доставуваат своите новости. Некои од нив потврдија дека ќе го променат местото, градот и датумот, но нема да престанат да покажуваат сè што имаат подготвено, од друга страна има брендови кои не доставиле информации за никаков настан во февруари.

Светот на технологијата и особено мобилните телефони не планираат да запрат за коронавирус, по а голема инвестиција направени на изложбата и извршени многу планови, брендовите се принудени да ја менуваат насоката доколку сакаат да ги донесат своите вести до потрошувачите.

Xiaomi Mi 10 завршува на презентациите во Шпанија, засега

Првиот што ги смениле своите планови е Xiaomi, кој без да го чекаат ги лансираше новите Xiaomi Mi 10 и Mi 10 Pro во Кина за потоа да започнат комуна во Шпанија која ги информира за откажување на настанот закажан во градот за наредните 23 февруари. пауза презентација, што може да и даде на компанијата извесно време да се маневрира околу Xiaomi Mi 10, но на друго место и датум.

Xiaomi Mi 10

Realme X50 Pro 5G, сменете го пакетот

Младиот бренд Realme планираше голем настан во MWC за 24 февруари каде ќе го прикаже царството на X50 Pro 5G, датум што сè уште ќе биде таму иако ќе се појави во стриминг и преку тој настан ќе се одржи во Мадрид на истиот датум. Сите гости на MWC и пошироката јавност можат да учествуваат проследен, им овозможува на секој што има куфер подготвен да нема лош вкус во устата.

Sony стримира

Компанијата Sony е една од оние кои лук од бродот и потврдува дека нема да присуствува на MWC, иако подоцна нè споменува преку својот канал од YouTube за да го дознаеме вашиот следен паметен телефон со Snapdragon 865 кој може да биде Xperia 5 Plus или Xperia 2. Датум на тоа избран е 24 февруари во 8:30 часот наутро во Шпанија.

ОППО го избра март

OPPO Find X2 треба да почека подолго, кога сè е подготвено да го види на сцената за време на MWC во Барселона, специјално закажано за 22 февруари, компанијата мора да го одложи и како што добро знаете, тоа глобална презентација Тоа ќе биде во текот на месец март иако засега без одреден датум. Компанијата ќе ни каже во идно издание за тоа кога ќе се случи овој настан за паметни телефони од 5G.

OPPO пронајдена х камера

Huawei и Honor бараат алтернативи

За Huawei, немаме потврда, но гласини за нов телефон за преклопување Huawei Mate XS или семејство Huawei P40 Тие се околу MWC. Со откажувањето на овој настан, компанијата може да подготви свој настан каде што ќе покаже барем една од овие опции, не премногу долго за да го стори тоа затоа што Samsung покажа нов преклопен телефон и семејството Huawei P30 ќе биде една година следниот март

Од друга страна, чест, близок братучед на Huawei ако тој барем планирал Honor View 30 Pro и 9X Pro што веќе се прикажува во Кина за MWC. Откако настанот е откажан, Huawei и Xiaomi ќе размислат за алтернативите за нејзиното започнување во февруари, земајќи го предвид стримингот.

Погледнете го Honor V30

Другите брендови беа откажани без дополнителни информации

Меѓу големиот список на компании кои планираат да присуствуваат на глобални телефонски настани се Nokia, Motorola, LG или Samsung, иако второто останува запаметено со започнувањето на најновото семејство. Галакси С20.

Моторола тогаш и сега е море на сомнеж

Меѓу опциите на компанијата за MWC иако сè уште не се потврдени, го најдовме лансирањето на Moto Z Force, висок опсег што ќе ја насочи обврската на компанијата до 2020 година. По откажувањето на настанот, нема потврдени податоци дали овој телефон или друг уред ќе ја види светлината на 23 февруари според планираното или на крајот ќе биде друг датум.

LG V60 ThinQ е направен за питање

лого лого

Преку протекување можеме да добиеме идеја за тоа што ќе стане LG V60 ThinQ, наследник на познатиот LG V50 ThinQ кој може да ја види светлината во MWC. Со настанот и со LG како еден од најистакнатите за откажување на своето присуство, компанијата ќе се обиде да го стори тоа најдете место на агендата да го покажеме терминалот, веднаш штом знаеме што е ново, ќе ве известиме.

Нокиа, друга мистерија

Кои се очекуваат Нокиа 8.2 Со верзијата 5G и ажурирањата како што се Nokia 5.2 и Nokia 1.3 се други модели што не завршуваат настани, компанијата исто така го откажала нивното присуство пред да го откаже настанот, па како LG ќе помислат на алтернативи на терминалните ревии. .

ZTE ќе остане во Европа

Засега, она што го знаеме за ZTE е датумот и местото за кое ќе се мисли да го покажат вашиот нов уред и да го понудат ZTE Axon 10s Pro, првиот мобилен телефон со Snapdragon 865 на глобално ниво. Можам да го сторам тоа како другите компании и да се обложувам за стриминг од мал настан во Европа.

ZTE Axon 10s Pro 5G

TCL е избришана и сè уште недостасува

Компаниите TCL исто така известуваат дека ја исклучиле MWC и ќе бараат нови алтернативи презентирајте го вашиот уред, но како и другите брендови не дадоа информации за тоа.

Виво останува во сон

Престижниот бренд Виво Тој претстави неколку нови работи за MWC 2020 во Барселона, иако треба да најде алтернативи што можат да го одведат од Шпанија и да му стави крај на сонот за првиот настан во Европа. Вашиот паметен телефон Апекс 2020 година Won’tе не потрае долго за да пристигнеме, се надеваме дека веднаш ќе знаеме што има да ни понуди.