Коди исчезна од стапчето „Амазон пожар“. Дали ви се случило и ова?

 Коди исчезна од стапчето „Амазон пожар“.  Дали ви се случило и ова?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Чудна работа се случи на мојот „ТВ стап“ на Амазон пожар што го користам редовно. Од денес до утре, точно од 5 јануари 2019 година, веќе не можам да ја најдам инсталираната апликација Kodi

Коди исчезна од стапчето „Амазон пожар“. Дали ви се случило и ова?

Вчера читав блок апликација Коди на Андроид ТВ марка Sony, каде што се испостави не можеше да ја инсталира апликацијата од најдобриот медиумски центар досега на телевизори со оперативен систем Андроид на јапонската куќа.

Kodi блокиран на Sony Android Android TV

Навистина, тоа е неодамнешна вест Коди, биди заглавен на некои телевизори Сони се заснова на Android TV, но има и такви што ги има надополнети оригиналната датотека АПК на Коди, преименувајќи ја на друг начин, а резултатот беше декаинсталацијата беше успешна, како да е активирано заклучување на инсталацијата, нели на ID на пакетот Kodi.

Коди исчезна од мојата телевизија Stick на Amazon Fire

Тимот на развивачи од Коди, преку објавување на Твитер, побара од Sony појаснување за блокираните инсталации на нивната програма, но во деновите кога зборуваме за ова, на мојата Amazon Fire TV Stick, без очигледна причина исчезна од инсталациите што ги инсталира само Kodi.

Не знам дали има директна врска, но сигурно не, но деинсталирањето на Kodi, и ја исклучувам целата моја несакана интервенција, без никаква причина, од мојот Amazon TV TV Stick е многу аномален и не би сакал да имало некои непријавени под контра движења, од Sony, Amazon (кои патем продаваат и нудат мултимедијални содржини) за бојкот на Коди.

Постои белешка од Sony која ги отфрла обвинувањата на испраќачот за блокирање на инсталацијата на Kodi на нејзиниот Android Android, но во исто време, се чини дека проблемот продолжува и до ден-денес.

Јас го користев „Коди“ до претходната вечер, следниот ден, кога повторно го вклучив „Стартувачот“ на Amazon Fire TV Stick, нема никаде ни трага од Kodi, ниту во инсталираните апликации, ниту меѓу инвалиди, на кратко, се чини дека исчезна во тенок воздух.

Дали ви се случило ова? Слободно можете да го напишете во коментарите.

Добро е познато дека Коди Покрај тоа што е моќен медиумски центар, исто така ви овозможува да додадете додатоци кои за возврат дозволи преглед на пиратска содржина како SKY и Mediaset Premium како и тотално бесплатни филмови и ТВ серии, но оваа не мора да биде блокада на апликацијата Kodi, која сè уште е независна апликација која не развива ваков вид надворешни екстензии.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!