Кожен авантура играта „Несреќна седумка“ доби пристанишна конзола во 2020 година

Game Petualangan Furry "Unlucky Seven" Mendapat Pelabuhan Konsol pada 2020

Издавачот на Ultimate Games and Art Game Studios објави конзолна порта за крзно-авантуристички игри Судбината на седуммина

Разбраната игра „Puzzling Dream“ ќе биде достапна на PlayStation 4, Xbox One и Switch околу 2020 година. Оваа игра на Windows PC Release (преку Steam) е сè уште на добар пат за 30 август.

„Нашата нова игра ќе донесе играчи на крвава забава, што досега не ја искусиле“, рече главниот дизајнер на збунувачки сон, Хубер Кноховски во соопштението за печатот. „Чекањето за нив е многу апстрактни елементи, посебен хумор и многу емоции. Слично на тоа, неконвенционален е графички дизајн со ретро-стил, комбинирајќи 3Д и пиксели уметност. Саундтракот составен од Фокс Аморе исто така игра важна улога. “

Следното е преглед на играта:

Оваа игра се игра само со тастатура. Не ви треба глушец – можете да го фрлите!

Во Судбината на седуммина Haveе имате можност да контролирате различни карактери за да ја завршите играта. Оваа игра се игра од страничен поглед (набverудувач) и има многу интерактивни елементи или предмети потребни за да се заврши мисијата.

Клучен елемент во текот на играта е многу дијалог и одговори избрани од играчот. Запомнете да изберете мудро!

Пријателите на Елен секогаш се сеќаваат да слават посебни прилики. Наместо да присуствуваат на состанок за алкохоличари анонимни, тие одат на роденденска забава во луксузен мотел. За жал, сопственикот јаде само вкусни колбаси од човечки црн дроб. И апетитот доаѓа со јадење. Партијата на нивниот живот станува партијата на нивната смрт.

Почувствувајте ја возбудливоста на авантурите низ еден убав пиксели-реален свет, каде што сте личност што ја јадете, а вашите избори ја одредуваат судбината на вашите пријатели. Запознајте ги скриените цели и желби на секој лик и исмејувајте се затоа што нивните планови се уништени.

Судбината на седуммина ќе ве однесе на прозорецот и ќе разговара за loveубовта, омразата и желбите на човечкото тело.