Кои се најдобрите веб-страници и апликации за преземање на онлајн видеа од …

Apa situs web dan aplikasi terbaik untuk mengunduh video daring dari ... 1
Преземи Snaptube АПК

Видео на цевка – Репродукција на цевки

 Видео на цевка - Репродукција на цевки

Ова е апликација достапна за Android и iOS, што го олеснува преземањето на кое било видео од YouTube она што го сакате.Значи ова е целосно бесплатно решение Има силен менаџер за преземање, тоа е широко користено. Значи, тој содржи посебен режим кој вклучува преземање во позадина, има функција суспендирајте и активирајте ги преземањата.

Покрај тоа, оваа апликација исто така нуди можност да испратите повеќе датотеки истовремено без ограничувања, има интегриран прелистувач да ја пронајде саканата датотека, па дури и, со различни параметри за да го олесни процесот. Премногу нуди видео плеер И најдобриот дел е што тој е компатибилен со скоро сите формати на видео (MP4, MOV, AVI, итн.).

Репродукција на видео и цевка видео

 Репродукција на видео и цевка видео

Ова е решение прикажано за корисниците на Android и iPhone, што го поедноставува преземањето видеа само од YouTube и веќе додаде прелистувач за брзо пронаоѓање клипови за преземање. За ова, секогаш ќе видите зелено копче на дното на екранот, што предизвикува преземање на кој било клип.

Од своја страна, пред да пристапите до преземањето, можете исто така да го изберете квалитетот на датотеката што ја сакате. изберете големина и резолуција на видеото. Покрај тоа, прифатете ги повеќето формати на видео и откако ќе ја добиете содржината, можете веднаш да ја споделите со секој што сакате преку е-пошта или социјални медиуми.

Како да преземате видеа од Фејсбук на Интернет и бесплатно?

Покрај преземањето видеа објавени на платформата YouTube, корисниците исто така сакаат да знаат како можат да ги преземат овие на други веб-страници или на социјални платформи. Јасен пример за ова се латентните потреби што луѓето ги покажуваат преземете ја видео-датотеката што сте ја гледале Фејсбук, една од најпознатите социјални мрежи во Шпанија и во светот.

За среќа, постојат неколку методи што можете да ги користите бесплатно, преземете кое било видео од Фејсбук на Интернет И многу едноставна.

Еден од овие трикови е преку конвертор:

Преземете Plus.com

За да може полесно да се вчитаат клиповите на FB, овој конвертор е роден, давајќи ви едноставна алатка што можете да ја користите преземете го секое јавно видео од таа платформа, е потполно бесплатен и исто така на Интернет, затоа што не можете да преземете или инсталирате кој било софтвер.

Процесот што треба да се следи се состои од следниве чекори:

 • Прво, внесете ја вашата сметка на Фејсбук навигација за да ја пронајдете видео-датотеката што сакате да ја зачувате на вашиот компјутер или мобилен телефон.
 • По отворањето на клипот, треба да ја изберете URL-то на клипот, само легнете над неа, кликнете со десното копче и кликнете на “Копирајте го„Ние појаснуваме дека ова може да се направи само со јавни видеа од социјалните мрежи и без оглед на времетраењето на содржината.

downloadplus =

 • Потоа внесете го веб “Преземи Плус„И продолжете да залепете ја врската што ја копиравте во претходниот чекор.

Преземач на видео за Фејсбук

 Преземач на видео за Фејсбук

Ова е апликација достапна за корисниците на Android во Google Play Store, која се истакнува заради неговата лесна употреба и безбедност при преземање видеа и чување на нив на вашиот телефон или таблет, директно од ФБ. Бидејќи ви овозможува да пребарувате од сметката на вашата социјална мрежа, можете брзо да ги пребарувате и да ги пронајдете сите видеа што ги сакате.

За да продолжите со ова, треба само да ја отворите апликацијата, кликнете на “Истражете го ФејсбукПотоа, внесете ги вашите детали и движете се на вашиот профил. Значи, кога го репродуцирате видеото што го сакате, треба само да кликнете “Да“Да преземам датотека.

Прочитајте

readdle =

Ова е вообичаено решение за корисниците на iOS, затоа што тоа е центар на сите нивни датотеки што содржат информации, од документи и книги, до видеа. На овој начин, тој ги нуди потребните алатки увезете датотеки директно од вашиот компјутер, било што најблискиот уред или преку облакот, за вашиот iPhone и iPad.

Покрај тоа, има функции за преземете видеа од Фејсбук директно и други добро познати веб-страници. Плус, можете да зачувате прилози за е-пошта и веб-страници за подоцна да ги прочитате.

Како да преземате и зачувувате видеа на Интернет од Инстаграм од Интернет?

Во однос на Instagram, друга социјална мрежа со најголем број корисници во светот; Исто така е важно да се знаат најдобрите трикови што можат да постојат. преземете го видеото објавено таму. Бидејќи, како и другите платформи, не вклучува опција директно да го преземете преземањето.

Во овој случај, вреди да се спомене дека постои Неколку програми, алатки и апликации се активни во моментов кои ви овозможуваат да преземате и зачувувате видеа на Инстаграм преку Интернет.

Еве неколку оптимални алтернативи за едноставно извршување на оваа постапка:

Преземете го InstagramVideos.net

 Преземете го видеото на Инстаграм

Во суштина се однесува на програма преку Интернет која го поедноставува процесот на преземање на какви било клипови на Инстаграм и најголема предност е тоа ова е бесплатно и во леснотијата на користење на изложбата. Имајќи го ова предвид, треба само да пристапите до вашата сметка на Instagram и да го отворите видеото што сакате да го преземете за да започнете.

После тоа, внесете го менито со опции (три вертикални точки лоцирани во десниот агол на видеото) и кликнете на “Копирајте ја врската“, но ако користите Instagram Now ако користите социјални медиуми од веб прелистувач, можете копирајте го ULR директно од горната лента.

По завршувањето на горенаведеното, отворете ја главната веб-страница на програмата и залепете ја врската во полето за внесување, за да кликнете на “Преземете видеа на ИнстаграмОткако ќе заврши процесот, датотеката ќе биде зачувана на вашиот компјутер или мобилен уред.

Savedeo.site

Savedeo =

Една од најдобрите онлајн алатки за да ги добиете видеата што ги сакате Instagram. Алтернативен избор за многу корисници, со оглед на леснотијата и брзината што ја нуди. Така мора внесете видео-врска на Интернет и кликнете на “Преземете го

Соодветно е да се напомене дека оваа страница содржи трикови што ви овозможуваат побрзо да ги добивате видеата на Инстаграм.Овој трик е да додадете две „q“ на URL-то за видео (побарајте го преку веб-прелистувач), потоа „https: // www.Штоinstagram.com/p/jfjsdfjfjAAgjgj/ “, на пример; и со притискање на Enter, тие ќе ве испратат директно на оваа алатка.

Преземач на видео за Instagram

 Преземач на видео за Instagram

Ако сте корисник на Андроид, можете да ја користите оваа апликација достапна на Play Store што ви олеснува преземање видеа и слики на Instagram. Која е обележана со лесна употреба, брзина за преземање датотеки и опциите што ги нудат Споделете ги омилените видеа и фотографии со вашите пријатели. Како за објавете го објавата.

Во овој случај, чекорите што мора да се следат за преземање на датотеката во MP4 се: Отворете ја сметката на Instagram и копирајте ја урл-адресата, потоа отворете ја апликацијата и залепете го урл, со ова преземањето ќе започне брзо.

Како да преземате видеа и GIF-ови на Интернет од Твитер?

За да продолжите со преземање на Интернет-видеа од вашата сметка на Твитер, нај препорачливо е да користите неколку трикови што ви овозможуваат да ги добивате овие датотеки во секунди, во зависност од брзината на вашата интернет врска.

Еве два главни методи за ова:

Додадете “sss” на врската

Една од главните алтернативи за преземање клипови е директно од Твитер, додавајќи три “с” на URL-то на датотеката што треба да се преземе. За да го направите ова, треба само наведете ги овие чекори:

 • Внесете ја вашата сметка за TW, пронајдете го видеото што сакате да го зачувате и додадете “ссс„Пред зборот“твитер“Во лентата каде што се појавува врската, изгледа вака: “Http: // ssscom / whatsappcapses / status / 1118403520376528896”.

Додај

 • Потоа, притиснете го копчето enter и со тоа ќе ве испратат на новата веб-страница каде тие нудат неколку опции за да продолжат со преземање датотеки.

Додај

Користете ја веб-страницата EZGIF за да преземете GIF

Иако исто така можете да го преземете GIF со помош на трик погоре, постојат и други начини да го направите тоа со оваа онлајн алатка. Да се ​​биде многу едноставен начин за негово користење.

Чекорите што мора да се следат се:

 • Внесете Твитер и побарајте GIF за преземање.
 • Потоа продолжете копирајте URL-адреса за содржинасо двојно кликнување на лентата и притискање на “Копирај” со десен клик таму.
 • После внесете EZGIF и внесете ја врската во полето што вели “Или залепете ја URL-то за видео«.
 • Сега кликнете на “Поставете видео!„И со тоа ќе ја добиете датотеката. Покрај тоа, имате неколку опции за прилагодување на GIF по ваш вкус.

 Користете ја веб-страницата EZGIF за да преземете GIF

Треба да се напомене дека оваа алатка се користи и за лесно конвертирање на MP4-датотеки во GIF.

Како преземате видеа од Вимео на Интернет?

Покрај тоа, YouTubeVimeo е една од најпознатите користени видео платформи во светот. Оттука, голема релевантност го знае главниот трик за преземање на ова видео на едноставен и бесплатен начин. На овој начин, ние покажуваме дека, Користењето на онлајн алатки за ова е најдобриот метод за префрлување.

Еве две онлајн алатки кои овозможуваат полесно добивање на клипови Vimeo на кој било компјутер:

Видео-грабнувач

 Видео-грабнувач

Ова е многу ефикасна веб-страница при зачувување на видеата од Вимео. За тоа, можете едноставно да пристапите до видео платформата, да пребарувате и да изберете датотеки за преземање, потоа да ја копирате URL-то на видео-страницата. Потоа, ставете ја врската во Видео Grabber во шипката што се појавува и кликнете на “Преземете гоми се допаѓа ова ќе се генерира јазичето за преземање.

Но, од друга страна, можете да пребарувате содржина директно од оваа онлајн алатка, преку нејзиното “погледнете го тоа“Каде што можете да ги внесете клучните зборови или наслови на датотеки во лентата за пребарување и со тоа, ти ќе ги прикаже сите слични резултати, вклучувајќи ги и оние од Vimeo и други слични веб-страници.

Преземете Видео Grabber на Windows

САВЕВИДО.МЕ

САВЕВИДО.МЕ

Ова е многу поедноставно решение од претходното, кое бара само URL адреси од Вимео, до копирајте и залепете на веб, во лентата што е прикажана. На тој начин, пред да кликнете на “Преземете го“Препорачуваме да изберете”Вимео“Во паѓачкото мени прикажано во”Компатибилна видео-страница

Забележете дека ова е добра алтернатива за добивање на видео датотеки со Фејсбук, Твитер, Синтај, Метакафе, Вине и др.

Ако имате прашање, ве молиме оставете го во коментарите, ние веднаш ќе ве контактираме и секако ќе биде од голема помош за повеќе членови на заедницата. Ви благодарам ????