Колку е траен екранот на Galaxy S8? Видео за тестирање на капка

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Пред само една недела Samsung го претстави својот нов врв на опсегот, Галакси С8, што е секако денес најубавиот и најмоќниот паметен телефон во пејзажот со Android.

Штета за цената, навистина висока: за да купите Galaxy S8 треба да потрошите најмалку 790 евра, без да се заборави додатоци за да заштити заден (стакло) и прекрасниот преден дисплеј, кој годинава е тип Еџ и на Galaxy S8 и на Galaxy S8 +.

Во заклучок, Galaxy S8 е многу убав и моќен, но сигурно не ефтино. И замислувам дека оние што веќе го нарачале (или ќе го направат тоа) сакаат да го заштитат од каков било ризик, да избегнуваат веднаш да ги трошат другите 250-300 евра за промена на расипаниот екран или приказ поради пад.

За среќа компаниите сакаат Чисто веќе ги презентираа првите службени додатоци за заштита на Galaxy S8 од испакнатини, гребнатини и падови:

Но, разбирам дека не секој, откако ќе потроши секакви пари на паметен телефон, не е подготвен да ги „покрие“ и да ги скрие со повеќе или помалку убави корици. Во следните видеа, сепак, ви нудим две интересни видеа кои веројатно ќе ве натераат да се премислите за важноста на кориците за Galaxy S8.

За најхрабрите (и оние кои немаат проблеми со срцето), гледаме подолу интересно пад тест на Galaxy S8. Новиот врв на опсегот Samsung беше ставен под притисок во тест во кој се тестира отпорноста на нејзиниот прекрасен екран. За комплетност, отпорноста на екранот на Galaxy S8 се споредува директно со онаа на iPhone 7, на врвот од опсегот од Apple, неговиот главен конкурент.

Кој ќе излезе подобро од предизвикот? Веќе имам идеја, но препорачувам да ги гледате двете видеа.

САМО ЗА СИЛНИ СРЦИ!

Непотребно е да се негира дека дизајнот на Галакси С8 е меѓу најдобрите досега видени во пејзажот со паметни телефони, но отсуството на рабовите и екранот Еџ го прават овој паметен телефон деликатен, многу нежен, секако повеќе од iPhone 7 кој има алуминиумски грб и тело, секако поотпорен од стаклото.

Сепак, мора да се каже дека, исто така, благодарение на новото Gorilla Glass, Galaxy S8 не се однесува лошо при паѓање. Всушност, очекував да видам многу повеќе пукнатини и фрактури на екранот и на екранот Galaxy S8, и наместо тоа, на крајот од двата теста за капки, Galaxy S8 не беше ниту лош.

Предниот дисплеј, всушност, скоро никогаш не се крши, за разлика од оној на iPhone 7, кој е уништен скоро веднаш. Брава Самсунг, успеа да го направи ова Galaxy S8 е исто така прилично отпорен, како и убав.

Сепак, подобро е да го заштитите веднаш со капаци и додатоци за избегнувајте да бидете уништени со екранот по неколку дена купување.

Купете го Samsung Galaxy S8 на Amazon.it со попуст од 40 евра

Еве ја врската за купување на Galaxy S8 по најниска цена (засега):

Да ги купите другите бои или Galaxy S8 +наместо тоа, цените не се променети и нашиот наш напис останува валиден:

Сè што треба да знаете за Galaxy S8

Ако сè уште не сте сигурни дека сакате да купите Galaxy S8, еве ги сите наши производи посветени на новиот врв од опсегот од Samsung.

Најпрво, еве ги листовите со податоци на Galaxy S8 и Galaxy S8 +:

Други статии што мора да се прочитаат за Galaxy S8:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!