Колку заработувате на Инстаграм? Еве ги податоците за Италијанците

Колку заработувате со Инстаграм

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Колку заработуваат starsвездите на Инстаграм? Откриена е заработката на 100-те најплатени starsвезди на Инстаграм, од CR7 до Федез. Колку заработуваат влијателите на Инстаграм?

Колку заработувате со Инстаграм

Дали сте curубопитни да дознаете колку заработува влијателен на Инстаграм? Или сакате да знаете колку заработува Кјара Ферагни со Инстаграм? Вие сакате да знаете воопшто колку заработувате од Инстаграм?

Вие сте на вистинското место!

Инстаграм колку заработувате

Точни како секоја година, пристигна и 2019 година Инстаграм богат список 2019 година Напишано од Хоспитала, англиска компанија која се занимава со маркетинг и социјални мрежи.

За што се работи?

Едноставно: како што подразбира името, тоа е пласман на славните кои најмногу заработуваат со објавување на Инстаграм.

Како што добро знаете, всушност, Instagramвездите на Инстаграм заработуваат многу пари за секоја фотографија, објава и видео што ги објавуваат. Но, точно колку тие заработуваат за секој пост? Колку заработуваат за секоја фотографија што ја објавуваат на Инстаграм?

Никогаш нема да знаеме точно, но благодарение на рангирањето изготвено од Hopper HQ можеме да добиеме повеќе или помалку прецизна идеја.

Кој заработува повеќе на Инстаграм?

Без да губат повеќе време, затоа, го гледаме ТОП 10 од славните кои заработуваат повеќе на Инстаграм со своите фотографии и видеа.

Еве ги првите десет:

Колку заработувате на Инстаграм?

Како што можете да видите, на прво место на рангирањето создадено од HopperHQ ја наоѓаме американската манекенка и ТВ личност Кајли nerенер, кој успева да заработи околу еден милион евра (1,266,000 УСД) за секоја објавена фотографија.

На второ место е пејачката Ариана Гранде, што заработува околу 890 илјади евра по објава (996.000 долари).

За да го завршиме подиумот, го наоѓаме наместо играчот на Јувентус Кристијано Роналдо (CR7), кој „застанува“ со околу 874.000 евра по фотографија (975.000 УСД)

Другите starsвезди вклучени во првите 10 од рангот исто така не прават лошо:

 • Колку заработува Ким Кардашијан со Инстаграм? Еве го одговорот: Ким Кардашиан (910.000 УСД)
 • Селена Гомез (886.000 УСД)
 • Двејн „The Rock“ nsонсон (882.000 УСД)
 • Бијонсе Ноулс (785.000 УСД)
 • Тејлор Свифт (748,000 УСД)
 • Нејмар да Силва Сантос Јуниор (722,000 УСД)
 • Џастин Бибер (722,000 УСД)

Рангирањето продолжува потоа до 100-та позиција: најниската бројка одговара 8.400 УСД по објавување.

Колку заработуваат Италијанците на Инстаграм?

Продолжувајќи да ги анализираме италијанските влијатели и starsвезди на Инстаграм присутни на рангот, откриваме:

 • Кјара Ферагни (43-та позиција, 58.300 долари)
 • Ianанлука Вачи (51-та позиција, 44.600 долари)
 • Федерико Леонардо Лусија (Федез, 28.500 долари)
 • Маријано Ди Ваио (73-та позиција, 21.300 долари)

Бројките се многу пониски од оние собрани од ликовите во топ 10 и топ 20, но сепак не е лошо за фотографија на Инстаграм, зарем е?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!