Колку чини да се поправи Galaxy S10? Многу помалку од iPhone

 Колку чини да се поправи Galaxy S10?  Многу помалку од iPhone

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве еден убав извештај кој ви покажува колку чини да замените дисплеј, камера, USB-C конектор и други на новите Galaxy S10 +, S10 и S10e ако ве скршат за време на падот или во друг период

Колку чини да се поправи Galaxy S10? Многу помалку од iPhone

Неколку недели i нов Galaxy S10 тие се на пазарот и ако се скапи и внимателно чувани, може да се случи тој падне, а удар за негрижа тие непоправливо се кршат скапоцениот паметен телефон купен со многу жртви или дури и за внатрешно оштетување на батерија или убавото дисплеј.

Еве го Samsung тој се изјасни пред весникот Д-ден цени за замена од најчестите компоненти и се појави дека јас тогаш цените не би биле толку претерани. Да започнеме на пример од батерија која чини 65 и 55 евра за S10 и S10e во првиот случај и дури 10 евра помалку во случајот со Galaxy S10 +, да се заврши со дисплеј, вистинска болка, тоа во случај на Галакси С10 + чини само 255 евра.

Дури и други компоненти како замена на назад (75 евра), на Камера (100 евра) и конекторот USB-C (65 евра) немаат вртоглави цени дури и ако треба да се проверат на полето i реални цени официјално аплицирани во овластени центри и ако се такви вклучително и трудот.

Треба да се напомене дека неговиот директен конкурент, Јаболко, применуваат цените скоро двојно се зголемија за замена на истите компоненти и само со одредување на скапата Нега на Apple покриени сте со други штети, но има и Samsung Care + што покрива иста штета и чини многу сличен на решението на Apple.

Табела за цени за поправка на Galaxy S10

Галакси S10e Галакси S10 Галакси S10 +
Батерија 65 € 55 €
Назад 75 €
Камера 100 €
USB-C конектор 65 €
Екран 190 € 240 € 255 €

Значи, ако, за жал, се расипе приказот на вашиот Galaxy S10 или други компоненти, имате груба идеја за тоа кои трошоци ќе мора да платите за да го поправите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!