Комплетен лист за спецификации на филтриран Realme X50 5G

Комплетниот лист за спецификации на Realme X50 5G е филтриран 1

Realme е една од паметните телефони денес, која има неколку опции за набавка кои се прилагодени на буџетот на корисникот. Последниот уред што го лансира компанијата пред крајот на оваа година е високиот смартфон Realme X2 и X2 Pro. И сега, компанијата се подготвува да започне со вистинските чекори во 2020 година и го направи официјалното претставување на Realme X50 5G како официјално. 7 јануари последниот е уред со среден дострел чии детали се откриени. Сега, протекоа е спецификацискиот лист што, наводно, ни дал целосни информации за паметниот телефон.

X50 5G Realme се очекува да прикаже 6,66 инчен IPS LCD екран со резолуција од 2400 x 1080 пиксели. Филтрираните листови откриваат дека овој екран ќе има двојни дупки каде што ќе се постави сензор од 32 мегапиксели до објективот од 8 мегапиксели. На задната страна, овој телефон е опремен со поставка за четири фотоапарати што може да вклучува главен сензор Samsung GW1 64-мегапиксели, ултра широк 8 мегапикселен леќа, телефонски леќи со 13 мегапиксели со хибриден зум од 5х и супер макро леќи. 2 мегапиксели скенер за отпечатоци може да се најде странично.

Комплетниот лист за спецификации на Realme X50 5G е филтриран 1

Realme X50 5G може да се напојува со чипсет Snapdragon 765G заедно со 8 GB RAM и внатрешно складирање до 256 GB. Покрај тоа, ќе се напојува со батерија од 4500mAh со поддршка за брзо полнење од 30W. За поврзување, овој телефон вклучува: 5G мрежа, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS со двојна фреквенција, USB-C и 3,5 милиметарски аудио приклучок.

Со овие нови податоци веќе знаеме дека повеќето од претстојните карактеристики се опремени со X50 5G Realme. Сега се уште се очекува да се добијат повеќе информации за цените и за пазарите во кои ќе се комерцијализира. (Извор)

Што мислите за протеконите спецификации што може да ги донесе X50 5G Realme?