Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019)

aplicaciones de tv samsung

Добро, се чини дека сте некој што користите Samsung Smart TV. Па тоа е одлично! Samsung има навистина многу добри зделки кога станува збор за паметни телевизори. Сега Samsung Smart TV доаѓа со некои од корисни претходно инсталирани апликации. Но, бидејќи желбите на корисникот се неограничени, се појавува потреба за некои апликации од трети страни за Smart TV. Сега, не го негира фактот дека има многу апликации достапни за Samsung Smart TV или Smart TV воопшто.

апликации за ТВ-samsung

Но, дали вреди сите тие? Па, всушност не! Па што се апликации за ТВ-samsung Кои вреди да се инсталираат на Samsung Smart TV? може да прашате Па, токму тоа ќе биде овој пост. Денес во овој пост ќе го покриеме целиот список на Апликации Smart TV на Samsung. Сега, ако звучи интересно, да започнеме. Би требале?

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV

Сега, бидејќи има толку многу апликации за паметни телевизори на Samsung, не би било погрешно да се суди за најдобрите апликации за ТВ Samsung. Ова е едноставно затоа што ние навистина не можеме да споредиме апликации од различни категории и имаат различни намени. На пример, навистина не можете да го споредите Netflix со Spotify. Ти можеш. Не, нели?

Па, затоа решивме да ги наведеме апликациите според нивните категории. Но, пред да дојдеме до тоа. Ние сакаме да наведеме 10 од најдобрите апликации за паметни телевизори на Samsung. Сега ова се основните апликации за паметните телевизори на Samsung. Со тоа јасно, со тоа речено, да ги разгледаме првите 10 апликации за паметни телевизори на Samsung. Би требале?

Топ 10 апликации за Samsung Smart TV

Еве, ние наведовме 10 од најдобрите апликации Samsung Smart TV. Овие се повеќе од основните апликации за кој било паметен телевизор Samsung. Некои од вас може да имаат веќе инсталирани повеќето од овие апликации, но за оние од вас кои веќе не сте, треба да размислите да ги инсталирате. Како и да е, да ја разгледаме првата апликација на списокот. Би требале?

1. ЈуТјуб

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 1

Од списокот на најдобри ТВ апликации на Samsung, ја имаме апликацијата YouTube на број 1. Сега, воопшто не мислиме дека на оваа апликација му треба никаков вовед. Ако сте некој што користите Интернет некое време, тогаш шансите сте дека сте веќе многу добро запознаени на YouTube. Многумина од вас може да бидат заубени во иста работа.

Сега, за оние од вас кои сè уште не го познаваат тоа, YouTube е најголемата мрежа за споделување на видео на Google на Интернет. Можете да најдете видеа за скоро ништо таму. Не е важно дали барате забава, образование, технологија, прегледи, упатства. YouTube ги има сето тоа за вас. Дефинитивно треба да ја инсталирате апликацијата YouTube на вашиот Smart TV Samsung, доколку веќе не сте.

2. Netflix

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 2

Продолжувајќи со списокот на Samsung на најдобрите паметни ТВ апликации, имаме Netflix на број 2. Сега кога станува збор за забава, Netflix е една од најдобрите и најпопуларните услуги таму. Кога е празник и не се чувствувате како да излегувате, првото нешто што им се случува на сите вас е само да имате неколку закуски и да гледате омилени претстави.

Па, тоа е токму она што можете да го направите со Netflix. Веројатно има илјадници емисии и филмови од кои може да изберете. Сè што ви треба е закуска и членство во Нетфликс. Тоа е! Сега можете да уживате во гледањето на вашите омилени емисии на паметниот телевизор Samsung на вашиот голем екран.

3. Spotify

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 3

Сега, за оние од вас кои искусија музика, имаме апликација Spotify што доаѓа на бројот 3. на списокот 3. Нема негира фактот дека музиката е една од најубавите работи во светот. Добрата музика буквално може да ви го промени расположението. Плус, убаво музика е сè што ви треба кога работите не се одвиваат добро во вашиот живот. Како и да е, зборувајќи за музика, Spotify има една од најголемите библиотеки на песни на Интернет.

Не е важно каков жанр на музика ви се допаѓа или сакате да слушате. Шансите се дека можете да го пронајдете вашиот вкус во музика во апликацијата. Исто така, постојат многу одлични листи за репродукција Spotify, креирани од корисници. Дефинитивно треба да одите напред и да ја инсталирате оваа апликација на вашиот Smart TV Samsung, ако сакате да слушате музика.

4. Вести на БиБиСи

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 4

Сега, кога станува збор за паметни телевизори или телевизори, една од работите што ние како корисници ги правевме или гледавме на нивните телевизии е Новости. А, зборувајќи за вести, еден од најдобрите канали за вести на сите времиња не е никој друг освен BBC News. Ако веќе не знаете, би сакале да ви кажеме дека БиБиСи Newsуз има своја официјална апликација за Samsung или било кој паметен телевизор.

Затоа, мора да ја инсталирате апликацијата за да се ажурира со најновите новости за новости од целиот свет на вашиот Smart TV. Апликацијата може да се преземе и инсталира целосно бесплатно на кој било паметен ТВ и нуди одлично корисничко искуство.

5. Продавница на Google Play

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 5

И, секако како да ја заборавиме продавницата на Google Play. Таа е една од оние основни апликации што сакате да ги инсталирате на вашиот Smart TV за да инсталирате повеќе апликации. Ако тоа има смисла. Сега, ако сте некој кој имал уред со Android или имал таков во минатото, тогаш веројатно веќе знаете за продавницата на Google Play. И за нашите корисници на iOS, би сакале да ви кажеме дека Google Play Store е продавница за апликации со Android. Има смисла? Ви благодарам.

Како и да е, Google Play Store има милиони апликации. Сега апликациите и игрите се добро категоризирани за да се обезбеди полесно навигација на корисниците. Можете да погледнете во бројот на преземања, прегледи и слики од екранот пред да ја инсталирате апликацијата на вашиот Smart TV Samsung.

6. PlayStation Now (PSN)

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 6

PlayStation Now (PSN) е уште една одлична апликација за оние од вас кои сакаат да играат на големиот екран како што правиме на TheDroidWay. Значи, би сакале PlayStation Now (PSN) за телевизиите Samsung Smart. Со PlayStation Now (PSN), можете да играте скоро сите PS 2,3 и 4 натпревари на вашиот Smart TV. Иако вчитувањето игри може повторно да биде малку бавно, зависи повеќе од тоа колку е брза вашата интернет-врска.

Како што веќе споменавме, дефинитивно треба да одите напред и да инсталирате PlayStation Now (PSN) на вашиот Smart TV Samsung, ако сакате игри. Како и да е, да ја разгледаме следната апликација на списокот. Би требале?

7. Вуду

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 7

Продолжувајќи со најдобрите апликации за апликациите Samsung Smart TV, ја имаме апликацијата Vudu. Сега, бидејќи станува збор за паметна „телевизија“ на Samsung, една од главните намени за кои би се користела е забавата. Вуду е одлична апликација за опуштање и освежување на гледање на вашите омилени емисии, филмови и повеќе. Апликацијата Vudu нуди технологија за аудио Dolby Atmos.

Апликацијата Вуду има и една од најголемите филмски библиотеки од сите жанрови. Филмовите во апликацијата се со висок квалитет. Плус, има многу малку меѓу реклами за да се добие навистина добро искуство за гледање.

8. SteamLink

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 8

SteamLink е уште една одлична апликација за Samsung Smart TV за корисници кои сакаат да играат игри. Како што многумина од вас можеби веќе знаат, Steam е една од најголемите игри за игри на Интернет која нуди многу игри што корисниците можат да ги играат на своите компјутери. Па, да, ова е исто Steam сега на вашиот паметен телевизор Samsung.

Значи, ако сакате да уживате во омилените наслови на игри на голем екран, мора да ја инсталирате оваа апликација на вашиот Smart TV Samsung. Сега имајте на ум дека би требало да го поврзете вашиот Smart TV со вашиот компјутер за да уживате во игрите на вашиот голем екран Smart TV.

9. Хулу

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 9

Апликацијата Hulu е уште една многу популарна апликација за забава. Сега за оние од вас кои за прв пат го слушаат името на Хулу. Би сакале да ви кажеме дека Хулу е всушност американска услуга за претплата за видео-побарувачка по барање. Ова значи дека мора да се претплатите на услугата исто како апликацијата Netflix. Апликацијата Hulu нуди ексклузивна содржина за своите корисници ширум светот.

Може да најдете некои навистина кул програми и содржини што треба да ги гледате во оваа апликација. Корисничкиот интерфејс на оваа апликација е исто така доста добар и лесен за употреба. Дефинитивно треба да ја погледнете оваа апликација ако веќе не сте.

10. Плекс

Комплетен список на апликации Samsung Smart TV (2019) 10

Дали некогаш сте посакале да репродуцирате некои медиумски датотеки што се наоѓаат на вашиот компјутер на вашите паметни телевизори на Samsung? Па, ако веќе не сте, тогаш е време да го направите тоа. За оние од вас кои се прашуваа, Да, можете да репродуцирате мултимедијални датотеки што се наоѓаат на вашиот компјутер директно на вашиот Smart TV Samsung. Благодарение на апликацијата како Plex.

Апликацијата Plex им овозможува на корисниците да проследуваат мултимедијални датотеки како музика и видеа од компјутер директно до нивниот Smart TV Samsung. Одлично, зарем не? Па, процесот на поставување воопшто не е тежок. И откако успешно ќе поставите, навистина ќе ја најдете апликацијата многу пати корисна. Ова е причината зошто веруваме дека апликацијата Plex е една од најсуштинските апликации за Smart TV според наше мислење.

Значи, момци, тоа беа некои од најдобрите основни апликации за паметни телевизори на Samsung. Ајде да ги разгледаме другите апликации што треба да ги инсталирате на вашите паметни телевизори на Samsung. Па, ние ја категоризиравме оваа листа на апликации за паметни ТВ Samsung, врз основа на жанровите или категориите во кои се наоѓаат. Со тоа, речено, со тоа речено, ајде прво да ги разгледаме апликациите за паметна ТВ-забава на Samsung. Би требале?

Апликации за забава за Samsung Smart TV

Еве список на некои добри апликации за забава за Samsung Smart TV. Сега, со апликации за забава со самсунг ТВ, мислиме на оние апликации кои ги задоволуваат вашите видео, музика и други потреби за забава. Со тоа, речено, со тоа речено, ајде сега да земеме список со апликации:

Сериски број Име на апликација
еден. 3Д паметен телевизор
2. 3До 3Д плеер
3. Плаќач на AirWire
Четири. Ал azeезира
5. Амазон Видео Премиер
6. АОЛ во
7. Аквариум
8. ТВ Ариранг
9. АрпинетТВ
10) Ауди
единаесет) Канал за бебиња
12) БалканијумТВ
13) БиБиСи вести
14) Bolly n Beyond
петнаесет. CaribbeTV
шеснаесет. ТВ готвач
17) CineFunTV HD
18) Колеџ хумор
19) Iosубопитност
дваесет) Сала за дигитални концерти
Дваесет и еден) СПООН!
22) TechCrunch
2. 3) Тотална музика
24) Дигитален театар
25) Диван.ТВ
26) Божествена Индија
27) DJI
28) Докубокс
29) ДС Видео
30) елифеон
31) ЕРТ
32) FamBox
33) FashionBox во живо
3. 4) Модна ТВ
35) Fightbox во живо
36) FilmBox во живо
37) Финансиски времиња
38) Петок
39) ТВ Гинкс
40) Филм на Google Play
41) GSS Media WW
42) Херојски муабети
43) Театар дома
44) ShowMax
Четири, пет ТЕД
46) YouTube / Деца
47) Хунгама
48) Курдски телевизори повеќе
49) Мако ТВ
педесет Менторски канал
51) ТВ „мерцедес“
52) Mo Moviez VOD
53) МУБИ
54) MyChannls
55) myGreeceTv
56) Национална географија деца
57) Нетфликс
58) Телевизија НетПлус
59) Филмови во НФБ
60 Фил.ТВ
61) Пепси МТВ Инди
62) Плутон ТВ
63) Плекс
64) Порше ТВ
Шеесет и пет. Телевизија Редбул
66 ТВ Рокаксис
67) Паметна IPTV
68) ТМЗ
69) Јуп ТВ

Овие беа некои од најдобрите апликации кои ќе ви помогнат да ги задоволите вашите потреби за забава. Па, многу за забава. Што ако имате деца во вашиот дом? Се разбира, не сите апликации за забава би биле точни за нив. Затоа ви треба Детска апликација за вашиот Samsung Smart TV. Нели? Па, да ги разгледаме некои од нив.

Детска апликација за Samsung Smart TV

Еве список на некои добри апликации за ТВ Samsung за деца. Овие апликации ќе им помогнат на вашите деца да уживаат во работите на Samsung Smart TV. Сите овие апликации се точни и сигурни за деца. Го кажавме тоа, ајде да погледнеме во списокот со апликации за деца за Samsung Smart TV. Би требале?

Сериски број Име на апликација
еден Најдобри песни за деца
2 Проблеми со мачки во селото Маус
3 Игралиште Дибос Плус
4 Прирачник за Дибос 01
5 ДС 02
6 ДС 03
7 ГЕ 2
8 Wordworld
9 ДС 04
10 ДС 05
единаесет ДС 06
12 ДС 07
13 ДС 08
14 ДС 09
петнаесет ГЕ 3
шеснаесет Планети на сончевиот систем
17 ДС 12
18 години ДС 13
19 Англиска градинка
дваесет Смеење англиски 1
Дваесет и еден Gумбир човек
22 Три мали свињи

Овие беа навистина добри избори за вашите деца. Сега, зборувајќи за деца, вие не сакате само тие да уживаат и да се релаксираат на Samsung Smart TV. Сакате и тие да стекнат знаење исто така. Нели? Па, тоа е местото каде што стапуваат во употреба едукативни апликации за Samsung Smart TV. Следно, ќе ги разгледаме некои едукативни апликации за Samsung Smart TV.

Едукативни апликации за Samsung Smart TV

Следниве апликации ќе ви помогнат вас и вашите деца да ги прошират и стекнат знаење. Некои од овие апликации ќе им помогнат на вашите деца во академскиот свет, додека други се општи, што ќе им помогне на вас и на сите околу вас да ги подобрат своите знаења. Со тоа, рече, ајде да го разгледаме списокот со апликации.

Сериски број Име на апликација
еден 7-те чуда на светот
2 АБЦ чудовиште забава
3 Азбука 2012 година
4 Игри со азбуки
5 Астролмази
6 Прекрасни очила
7 Бебе бубачки
8 Бебе играчка РК
9 Најдобри песни за деца
10 Книга за етикета
единаесет Милениумски математики
12 Книга Порикери 1
13 Конвертер на код
14 Соstвездија
петнаесет Коррепати
шеснаесет Дибебос лепенка
17 Народни приказни
18 години Забавно со математика
19 Giggly Phonics
дваесет Гигли нив речник
Дваесет и еден GRE флеш картички
22 Човечки анатомски систем
2. 3 Код на Морс
24 Владетели на Индија
25 Човечка еволуција
26 KiddyMatch
27 Научете и играјте
28 Научете француски
29 Ајде да научиме граммер
30 Писмо од меур
31 Натпревар
32 Математички човек
33 Мерењето се направи лесно
3. 4 Моето куче чоколо
35 Расадник остров
36 TEST4U

Добро, тоа беа апликациите за подобрување и зголемување на вашето знаење. Што е со информациите? Можеби ќе сакате да ги добиете најновите информации и новости од целиот свет. Тоа е местото каде што стапуваат во употреба апликациите за информации за паметни телевизори. Затоа го имаме списокот на претстојни информативни апликации за паметни телевизори.

Информативни апликации за Samsung Smart TV

Еве список со апликации кои ќе ви помогнат да добиете информации од целиот свет. Овие апликации ќе ви помогнат да ги добиете најновите информации и новости од целиот свет. Како и да е, ајде да одиме директно на списокот сега.

Сериски број Име на апликација
еден 7-те чуда на светот
2 АБЦ чудовиште забава
3 Азбука 2012 година
4 Игри со азбуки
5 Астролмази
6 Прекрасни очила
7 Бебе бубачки
8 Бебе играчка РК
9 Најдобри песни за деца
10 Книга за етикета
единаесет Милениумски математики
12 Книга Порикери 1
13 Метеоролошка мрежа
14 ТВ Блумберг
петнаесет AccuWeather
шеснаесет Водач
17 Веб-навигатор
18 години Euronews
19 РСЕ / РЛ
дваесет 42Немен паметен плеер
Дваесет и еден Временскиот канал
22 Центар за нега на далечинска продавница
2. 3 Контрола на пари
24 Деканска хроника
25 Samsung SPSN
26 Врвна тајна убавина
27 ТОИ
28 Квикр
29 CodeConverter
30 Соstвездија
31 Коррепати
32 Дибебос лепенка
33 Народни приказни
3. 4 Забавно со математика
35 Giggly Phonics
36 Гигли нив речник
37 GRE флеш картички
38 Човечки анатомски систем
39 Код на Морс
40 Владетели на Индија
41 DNRD
42 PressReader
43 АБП новости
44 ТУТ
Четири, пет Лотус
46 Тест за слепило во боја
47 Нема повеќе пушење
48 Сè за парфемот
49 Сè за дијабетесот
педесет Сè за мешање на пијалоци
51 Мерцедес Бенз
52 TaxCalci
53 НЕДЕЛА
54 IamCookRecipe
55 БМИ Калци
56 Qminder Connect
57 Човечка еволуција
58 KiddyMatch
59 Научете и играјте
60 60 Научете француски
61 Ајде да научиме граммер
62 Писмо од меур
63 Натпревар
64 Математички човек
Шеесет и пет Мерењето се направи лесно
66 Моето куче чоколо
67 Расадник остров
68 TEST4U
69 ТВ во градинка
70 Сè за фризурата
71 Теорија за дружење
72 Пионерска биографија
73 Нострадамус
74 Историјата на Рим
75 Историја на Америка
76 DIY производи за деца
77 100 години Калдериста
78 Овој ден во историјата
79 ЕМИКАЛЦИ
80 Дали знаеше
81 Аја Так
82 Dinero.com
83 IBN во живо
84 РТП игра

Овие беа некои од апликациите за информации за паметните телевизори на Samsung. Сега, подолу ги имаме апликациите за начин на живот за паметните телевизори на Samsung. Значи, без дополнително да се посветиме, го правиме тоа, да се фалиме на тоа. Би требале?

Апликации за начин на живот за Samsung Smart TV

Следниве апликации ќе ви помогнат да го подобрите вашиот животен стил. Сега, по животен стил, мислиме апликации кои ќе ви помогнат да го подобрите вашиот изглед, физика, диета, вештини и готвење. Како и да е, овие апликации се доста корисни и дефинитивно треба да пробате некои од нив на вашиот Smart TV Samsung.

Сериски број Име на апликација
еден Плаво небо
2 Скршена телевизија
3 Тивко радио
4 Кинески астро
5 Божиќни песни
6 CloudMe
7 Кујна
8 Деизер
9 Дигитален часовник
10 Диско светла
единаесет СантаБанта Боли
12 Конвертор на големина
13 Интернет радио VTuner
14 YuuZoo
петнаесет Фејсбук Самсунг
шеснаесет фејсбук албум
17 Смешни звуци
18 години Ослободете се од грешките
19 Аџија
дваесет iAN телевизија
Дваесет и еден Интерактивна приказна
22 Телевизија Компфорт Облак
2. 3 Крб
24 Дознајте Вуду
25 Паметни предводени
26 ТВ Караоке
27 Насликана хартија
28 Sony PlayStation
29 Позадина во живо
30 Модалисбоа
31 MyDigipack
32 NatGeo Слики
33 NDTV LifeStyle
3. 4 Pixtory HD
35 Рага
36 Црвен караоке
37 Рулет
38 SamsungMyRecipe
39 Звучен ефект
40 ЗУД ЗУД
41 Светски часовник
42 JioCinema

Овие беа некои од апликациите кои ќе ви помогнат да го подобрите вашиот животен стил. Дефинитивно треба да пробате на некои од овие неверојатни апликации, бидејќи подобрувањето на вашиот животен стил е една од основните работи што многу луѓе ги игнорираат деновиве, но не треба. Ајде да погледнеме во некои од најдобрите спортски апликации за Samsung Smart TV. Би требале?

Спортски апликации за Samsung Smart TV

Еве список со апликации за оние од вас кои сакаат да гледаат спорт. Не е важно кој спорт ви се допаѓа. Без разлика дали станува збор за Крикет, Тенис, Фудбал, УФЦ или кој било друг спортски натпревар. Findе најдете апликација за вашите потреби. Со тоа, рече, ајде да го разгледаме списокот со апликации. Би требале?

Сериски број Име на апликација
еден UFC.TV
2 WWE мрежа
3 WRC
4 Цел
5 МИЗЕН.ТВ
6 Снимач на време за обука
7 Лична подлога за трчање
8 Табела со спортски резултати
9 Крикет ДЛ Калчи
10 Vroom.GP
единаесет ТВ за риболов
12 MLB.TV

заклучок

Samsung Smart TV е еден од најдобрите паметни телевизори на пазарот кој нуди многу одлични карактеристики. Постојат некои навистина добри апликации за ТВ Samsung кои можете да ги инсталирате на вашиот Samsung Smart TV за да го извлечете максимумот од тоа. Веќе видовме многу апликации за паметни ТВ Samsung за истото. Апликациите ги делиме во категории како деца, спорт, забава, образование, видео, музика, начин на живот, информации и повеќе за да ви овозможи полесно да изберете некои кул апликации за вашиот уред.

Така е, момци, ова беше нашето мислењеКомплетен список на апликации Samsung Smart TV. Се надеваме дека ќе ја најдете оваа листа со апликации корисна. Известете ни кои се вашите омилени апликации за Samsung Smart TV во делот за коментари подолу. Ние би сакале да слушаме од вас!