Комплетна колекција на iPhone 11: 5 Луксузни паметни телефони ќе бидат лансирани од Caviar

iPhone 11 Space Collection: 5 Luxury smartphones akan diluncurkan dari Caviar 1

Комплетна колекција на iPhone 11: 5 Луксузни паметни телефони ќе бидат лансирани од Caviar 1


Комплетна колекција на iPhone 11: 5 Луксузни паметни телефони ќе бидат лансирани од Caviar 1

На 10 септември ќе биде промовирана новата серија iPhone 11 (веројатно именувана како Apple iPhone Pro), паметните телефони на Apple се очекува да излезат со нов дизајн. Особено системот за фотоапарати ќе се разликува многу порано. Доколку сметате дека сакате нешто поуникатно од „само нов iPhone“, рускиот производител Кавијар претставува пет луксузни прототипови на iPhone 11, кои се украсени со разни предмети од вселената.

Caviar е познат по производство на слушалки со ексклузивни и ограничени изданија, кои се базираат на постојни уреди за паметни телефони. Сите нови модели ќе бидат засновани на претстојниот iPhone 11 и затоа ќе доаѓаат со споредливи спецификации, вклучително и три камери.

Смартфон со дијамантски дијаманти iPhone 11

IPhone 11 Universe Diamond Edition е предводник на моделот на вселенската серија што можеме да го набудуваме поблизу за кратки периоди. Задниот дел од овој мобилен телефон го покажува целосниот сончев систем, со сите планети и орбитите на планетите. Малите дијаманти личат на различни планети, додека златните сфери ги претставуваат нивните орбити. Уредот се чувствува тежок и изгледа многу привлечно.

iPhone 11 од кавијар дијамант

Ни е кажано дека во овој случај се интегрирани сите видови скапоцени камења, вклучувајќи дијаманти, рубини, дијаманти со коњак, ретки сини топаз швајцарски бои, па дури и фрагмент од вистински вселенски брод, честичка што е минирана од Месечината и делови од метеорит.

Покрај тоа, механички часовник со турбилон поставен на случајот Caviar iPhone 11, ова е многу точен часовник. Ова не е првпат компанијата да воведе iPhone со турбилон. Во март 2019 година, компанијата го откри iPhone Tourbillon Limited Edition, базиран на iPhone XS и XS Max. Овој телефон е исто така опремен со механички часовник вроден (вител).

Специјалното издание Caviar Series 11 ќе биде лансирано во септември 2019 година, набргу по објавувањето на Apple iPhone 11 / iPhone Pro. 99е бидат направени само 99 примероци, доколку сакате да добиете една од овие уникатно изработени телефони, пред да нарачате. Овој телефон не е за сечиј буџет, моделот Универзум дијамант доаѓа со цени кои започнуваат од 48.780 УСД. Дали Diamond Edition е малку прескап? Потоа, тука е Универзумското издание, кое чини 7.410 УСД.

Друг модел 11 за колекција на вселенски iPhone 11 од кавијар

Покрај Universe Diamond Edition, Caviar ја претстави и единечноста едиција која е посветена на црните дупки. Претходно оваа година беа достапни првите предводници на уникатен феномен. Овие фотографии ги инспирираа дизајнерите на Кавијар да го интерпретираат стилот.

Случајот со црниот мобилен телефон е опремен со неколку метеорити, кои ги претставуваат планетите. Црната дупка е опкружена со златна орбита и на дното, поставено е позлатено лого на компанијата. Сигуларноста на iPhone 11 носи проценета малопродажна цена од 5.740 УСД.

Сојуз е серија летала дизајнирана за советската вселенска програма. Edition Caviar iPhone 11 Soyuz Edition е посветен на советските и руските истражувачи на вселената. За да се направат мини сателити во случајот со уредот, се користеше фрагмент од оригиналното вселенско летало што патуваше надвор од планетата Земја. Овој модел се проценува дека носи малопродажна цена од 5,290 УСД.

Моделот Explorer е создаден за луѓе кои сакаат откритие и авантура. Црното / сиво куќиште изгледа силно и брутално и е направено од титаниум. Овој модел носи малопродажна цена од 4530 УСД.

Минатиот месец Caviar го издаде концептот iPhone 11 Limited Edition, ова е првиот модел од серијалот Space. Телефонскиот концепт Аполо 11 не е само водоотпорен, туку и отпорен на пожар и мраз. Овој модел беше воведен за време на годишнината од слетувањето во 50-ти месец и дојде со проценета малопродажна цена од 4.400 американски долари. Вистинските цени во септември може да се разликуваат, бидејќи „Епл“ не објави официјална информација за цени.

Портпаролот на Caviar рече: Оваа колекција е уникатна симбиоза на најкомплицираните рачно изработени дела, ретка состојка на која навистина треба да одите во вселената, иновативна технологија и безвременска идеја за убавина.

Покрај подобрениот систем на фотоапарати, се верува дека iPhone 11 нуди подобри перформанси на батеријата. Покрај тоа, паметните телефони најверојатно ќе поддржат обратно полнење на безжично ниво, што ќе им овозможи на корисниците да ги полнат своите батерии на Apple Watch или AirPod преку нивните мобилни телефони. Потоа можете да претпоставите дека новиот iPhone ќе работи на iOS 13 и ќе го напојува новиот процесор B13 A13.