Конечниот водич за LivestreamsPro + Filmphp на Kodi за да го видите СЕКОЈ бесплатно

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Livestream Pro е фантастичен додаток за Kodi кој ви овозможува пристап до списоците во XML формат достапни на мрежата со можност за гледање на многу канали на Италијанска сателитска и дигитална копнена ТВ на медиумскиот центар „Коди“.

Синдикатот на Livestream Pro и списоците што ги нуди Веб-страница на Филмфп, ќе ви овозможи пристап до бесконечна сума на врски за да ги видите каналите на италијанската сателитска телевизија и сите останати бесплатно без да плаќаат вна кој можете да видите сè бесплатно на вашиот телевизор, компјутер или паметен телефон без да платите цент.

Страницата со „Филфф“ не само што нуди можност за преземање списоци IPTV бесплатно за да гледате телевизија низ познатите списоци, пристап до линковите на SkyStreaming.net без рекламирање ви овозможува да преземете список во формат XML, кој се храни на LiveStreams Pro и ви овозможува пристап до сите врски на Filmphp на целосен и удобен начин.

Во оваа статија ќе видиме како да гледаме сателитска телевизија на кој било компатибилен со Kodi уред како што се паметни телефони, таблети, Windows и MAC компјутери, па дури и телевизори.

За да работат најдобро на овие додатоци им треба додаток F4MTester и дека можете да го инсталирате следејќи го нашиот водич.

Неопходен материјал

Откако ќе се инсталира LiveStreamsPro, одете на Видео -> Додаток на видео и побарајте LiveStreamsPro и кликнете со десното копче на неа и одберете го објектот Информации за додаток.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593998784_174_Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

И тогаш натаму Конфигурирај

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593998784_504_Преземете-ја-најновата-верзија-LiveStreamsPro-280-ZIP.png

Сега во ставката Додај извор, мора да ја внесете патека до датотеката xml претходно преземено и потоа изберете Додај извор за да ја потврдите и поставите датотеката.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Конечниот-водич-за-LivestreamsPro-Filmphp-на-Kodi-за-да.png

Сега одете во потсекторот за дома на Kodi Видео -> LivestreamsPro и потоа натаму Список со ажурирање сега сте завршиле и можете да уживате во целосниот поглед на Италијански сателитски канали и не само со многу програмирање (EPG) Постојат многу канали на италијанската сателитска телевизија и многу други. Добро е да се истакне дека не сите канали секогаш се гледаат на првата проба и понекогаш е потребно да се почека за ажурирање на списокот.

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!