Конечно, можеме да испратиме PDF документи на WhatsApp

whatsapp-for-ipad

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Одлична вест за WhatsApp: конечно можете да испраќате, разменувате и споделувате PDF! Испратете, разменете и споделете PDF со WhatsApp: како да го направите тоа

WhatsApp сега ви дозволува да испраќате, разменувате и примате PDF датотеки и документи: вака го правите

WhatsApp ви овозможува да испраќате, разменувате и споделувате PDF документи, барем на Android

Одлично вести кои доаѓаат за WhatsApp, познатата апликација за пораки што ја користат корисниците ширум светот.

Почнувајќи од ова утро, всушност, можеме да испраќаме, примаме, споделуваме и разменуваме PDF датотеки и документи користејќи WhatsApp за Андроид Ајде да ги видиме сите последни детали за оваа интересна вест.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

WhatsApp го ажурира и воведува испраќањето документи, но само со PDF датотеки

Испраќањето документи конечно пристигна во WhatsApp, откако се очекуваше неколку месеци сега, дури и ако поддршката не е толку комплетна како што би се надевале. Засега се поддржани само PDF-датотеки.

Со месеци го чекавме тоа Whatsapp додадете поддршка за испраќање на кој било вид на документ, и барем натаму Андроид, еве сега сме До денес, само успеавме да испраќаме аудио, видео и фото-датотеки преку Whatsapp, од денес можеме да разменуваме и други видови датотеки и документи директно од апликацијата, барем што се однесува до датотеките со формат PDF Испратете ги нашите PDF-датотеки на WhatsApp ќе биде лесно, брзо и непосредно.

Whatsapp се повеќе сличен на Telegram: дозволува испраќање на PDF документи

Whatsapp конечно ја воведе функционалноста на испраќање документи: преку ажурирање објавено на официјалната веб-страница на апликацијата, верзијата на WhatsApp 2.12.489 ви овозможува да испраќате документи преку посветена икона во менито за приврзаност. За жал, се чини дека функцијата е ограничена само на датотеки PDF, барем во оваа прва верзија.

затоа Whatsapp воведе можност за испраќање документи преку разговор: благодарение на WhatsApp 2.12.489 всушност, секој корисник може да испраќа датотеки PDF на кој било контакт, под услов да ја инсталира новата верзија на апликацијата.

За да се направи простор за новата икона за документи, снимањето фотографии и видеа е групирано во единствена ставка „Камера“, која потоа ќе ве праша дали сакате да снимите слика или филм.

Што се однесува до испраќањето документи наместо тоа, ова е многу едноставно: со кликнување на релативната икона ќе се отвори список со сите PDF пронајден на уредот, но исто така можете да пребарувате.

Не знаеме точно кога оваа нова функција ќе пристигне на WhatsApp за iOS, за сега функционалноста е достапна само на Android. Се надеваме дека ова е само првиот чекор и дека испраќањето документи ќе пристигне наскоро за корисниците на стабилната верзија.

WhatsApp: се појавуваат иконите и датотеките поддржани за испраќање документи

Ние сè уште веруваме во тоа функционалноста може да биде скоро врз нас дури и за iOS: можеби со едно од следните ажурирања на WhatsApp може да биде тивко воведено, или барем тоа е нашата надеж.

Сепак, ќе ве ажурираме во случај на новости, со надеж дека ќе се воведе можноста за испраќање и размена на документи (од кој било друг формат) на WhatsApp што е можно поскоро. Телеграма, сепак, секогаш останува еден чекор понапред од WhatsApp.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!