Користете го Инстаграм офлајн и без Интернет врска на Android

Преземете и зачувајте фотографии од Instagram на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Од денес Инстаграм може да се користи и без интернет-врска на Android

Instagram, offline режимот пристигнува за Android (а потоа и за iOS)

Нов ден, нови вести посветени на Инстаграм и корисниците Андроид (но и iOS да бидам искрен).

Особено денес го истакнам тоа Инстаграм за Андроид доаѓа нов офлајн режим што ви овозможува да користите апликацијата без интернет врска.

Но, како е можно да се користи Инстаграм офлајн и без интернет? Како работи новитетот? Еве ги сите детали.

Како прво, добро е да се потенцира дека вестите доаѓаат директно од вообичаената конференција за програмери Фејсбук Ф8, за време на кое, меѓу другите, беше точно објавено новата функционалност во офлајн.

Меѓу причините што го натераа тимот на Инстаграм да развие офлајн режим, фактот дека 80% од претплатниците на платформата за фотографирање престојуваат надвор од Соединетите Држави и затоа се појави потребата да се понуди услугата дури и кога е поврзаност е многу сиромашен. Со воведувањето на оваа новина, тимот на Инстаграм се надева дека ќе може дополнително да ја прошири заедницата која денес надмина 600 милиони активни корисници (200 милиони во рамките на Stories).

Во моментот оваа одлика е вклучена Андроид, но наскоро треба да се појави и iOS

Ајде да ги видиме деталите.

Како го користите Инстаграм офлајн и без интернет?

Употребата е многу едноставна, но очигледно малку ограничена на функциите што се нормално достапни (но не премногу).

Благодарение на новите одлики што ги воведе Instagram, ќе можеме да ја користиме апликацијата офлајн, или во отсуство на мрежно покритие, и ние ќе бидеме можност да:

  • прегледување на претходно преземената содржина во доводот
  • оставете коментари
  • зачувајте ги пораките
  • престанете да ги следите другите корисници

Веднаш штом секој пристап на Интернет е повторно достапен, сите операции извршени во офлајн режим ќе се синхронизираат во позадина целосно автоматски.

Како што можете да видите, одликите што ви се достапни без интернет се многу.

Нема вести наместо тоа Приказни на Инстаграм, кој нужно мора да ги искористи а да се консултира пристап до Интернет.

Кога може Instagram да се користи офлајн без интернет?

Нема точен датум на објавување за ова ажурирање.

Функцијата сепак ќе пристигне за сите корисници на Instagram, прво за Android и потоа за iOS, но не знаеме точно кога.

Дистрибуцијата на ова ново ажурирање веќе започна на уреди со оперативен систем Андроид на некои корисници, но не за сите.

Па, јас би рекол дека дури и за денес заклучивме со оваа вест од Инстаграм. Што мислите за тоа?

Други интересни написи на Инстаграм

Ако сакате да преземете Инстаграм без да поминувате низ Google Play Store: Како да преземете или инсталирате Instagram без Google Play Store

Ако сте слушнале за колекциите на Инстаграм, но не знаете кои се тие: Кои се колекциите на Инстаграм?

Ако сте зеле скриншот на Инстаграм и се плашите дека некој ќе го открие или сте примиле известување: дали можете да го видите Инстаграм екранот? И на Instagram Stories?

Доколку направивте преноси во живо на Инстаграм и сакате да го зачувате видеото: Како да зачувате видео во живо на Инстаграм

Доколку сакате да добиете известувања во реално време веднаш штом некоја сметка објавува фотографија или видео на Инстаграм: Како да ги активирате известувањата во Instagram кога некој објавува фотографија

Ако некој ја украл вашата сметка на Инстаграм: Дали ви ја украдоа вашата сметка на Инстаграм? Еве што треба да направите

Ако сакате да ја избришете целата историја на пребарување што сте ја направиле на социјалната мрежа (и скријте ги предложените корисници): Избришете ја предложената Instagram (и избришете ја историјата на пребарување)

Доколку сакате да зачувате фотографии и видеа на Инстаграм за да можете да ги видите подоцна: Од денес можете да зачувате фотографии и видеа на Инстаграм (официјално)

Предупредување: ако сте навикнати да фотографирате слики од екранот на Инстаграм, корисниците ќе го добијат известувањето: Од денес Инстаграм ќе испрати известување ако земете скриншот!

Доколку сакате да ја користите функцијата што ви овозможува да испраќате фотографии кои се бришат откако ќе се видат: Испратете фотографии кои се самоуништуваат на Инстаграм: еве како

Доколку сте уморни од известувања за видео во живо на Инстаграм: Оневозможете ги известувањата за видео во живо на Инстаграм

Ако сакате да зумирате или зголемите фотографии за да видите повеќе детали: Како да ги зголемите фотографиите на Instagram Android и iPhone iOS

Доколку ги барате најдобрите хаштагови за да ставите фотографии во Instagram за да добиете повеќе лајкови и лајкови: Пронајдете ги најдобрите хаштагови и ознаки на Инстаграм за да добиете лајкови и …

Доколку сакате да преземете видеа од Инсаграм за да ги гледате во присуство без интернет врска: Како да преземате видеа од Инстаграм на Android. Или, алтернативно, пробајте го ова, што исто така ви овозможува да преземате фотографии: 4K Stogram: Зачувајте видео и фотографии од Instagram на кој било корисник

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!