Користете го Spotify со Alexa и Amazon Echo бесплатно

Alexa Spotify бесплатно

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да се користи Spotify бесплатно со Alexa на Amazon Echo. Amazon Echo, бесплатна музика за сите со Spotify Free. Spotify Бесплатната поддршка пристигнува на Alexa

Alexa Spotify бесплатно

Амазон објавува интересни вести за своите корисници кои поседуваат еден од неколкуте паметни уреди со интегрирана Alexa ( Ехо, на пример).

Почнувајќи од денес, 24 јуни, Alexa навистина поддржува стриминг музичка содржина достапна од Spotify за своите корисници кои тие немаат Премиум претплата.

Станува збор за бесплатна верзија, затоа прошарана со реклами, но што сепак ви овозможува да слушате песни без платена претплата директно од паметниот звучник Ехо.

Благодарение на оваа новина, Spotify Бесплатно затоа ќе биде достапен преку паметните звучници Ехо кои ја интегрираат Alexa преку класични говорни команди.

ЗАБЕЛЕШКА: Оваа популарна услуга за стримирање музика се интегрира во Amazon Alexa веќе повеќе од две години, но до денес таа им беше достапна само на оние со платена претплата со Spotify. Од денес, сепак, достапен е и за оние кои немаат претплата.

Како да слушате Spotify со Алекса?

Многу едноставно: само кажи нешто како „Алекса, играјте ја Лето-плејлистата на Spotify„Или “Алекса, игра Откријте Неделно на Spotify” И тоа е тоа.

Новитетот треба да биде веќе пристигна на вашите Ехо уреди со Алекса: можете да се најавите на дел посветен на стриминг на музика апликацијата Alexa за паметни телефони.

Кои музички услуги што се емитуваат се компатибилни со Alexa?

Spotify Free е само една од услугите што ги нуди Amazon со своите Echo уреди со интегрирана Alexa. Другите достапни услуги за музика, се:

  • TuneIn (меѓународно радио): бесплатно
  • Италијански радија: бесплатно
  • Амазон музика бесплатна: Плејлисти и бесплатни радиостаници за секого (не само клиенти од Амазон), со реклами
  • видео Вево: за клиенти од Амазон, бесплатно
  • Премиер музика: за клиенти од Amazon, 2 милиони песни бесплатно до 40 часа музика месечно без рекламирање
  • Амазон музика неограничено: Премиум пристап до 60 милиони песни, плејлисти и радиостаници на располагање на сите за плаќање
  • Spotify Бесплатно: бесплатно за сите, со рекламирање – од Amazon Echo
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!