Користете Whatsapp? Погледнете какви одлични карактеристики ќе ги користите наскоро

Користете Whatsapp? Погледнете какви одлични карактеристики ќе ги користите наскоро

WhatsApp е еден од најпопуларните гласници во светот, како што покажуваат дури и статистиките: секој ден повеќе од 500 милиони корисници ја користат апликацијата. Поради оваа причина, Фејсбук постојано додава нови функции во програмата за да биде уште подобар. Оваа статија ќе ве запознае со некои интересни вести што наскоро ќе дојдат на WhatsApp. Гарантираме дека ќе бидете задоволни бидејќи тие изгледаат навистина интересно.

Подобра интеграција на WhatsApp со асистент на Google

нови одлики на WhatsApp

Во минатото, асистентот на Google лошо се справи со WhatsApp; Со негова помош, корисниците можеа да испраќаат текстуални пораки. Сега, сепак, можностите на Волшебникот ќе бидат значително проширени. Благодарение на него, ќе можеме да започнеме аудио и видео разговори што ќе се вршат преку месинџер со зелено лого. Оваа одлика веќе треба да биде достапна за некои корисници на паметни телефони со Android. За да видите дали можеме да го користиме сега, ажурирајте ги WhatsApp и асистентот на Google и потоа користете едноставна говорна команда како „Започнете разговор со WhatsApp со …“.

Користењето на WhatsApp ќе биде полесно за корисниците на iPhone

WhatsApp со лична карта

Добро позната и сакана карактеристика на WhatsAppa е можноста да испраќате говорни пораки: овој метод на комуникација е брз и ефикасен, а во исто време и многу поудобен од вообичаен телефонски разговор. До сега, за да ја слушнат пораката, сопствениците на iPhone мораа да ја отворат апликацијата, да го пронајдат соодветниот разговор, а потоа и пораката. Помина долго време Сега, сепак, ќе биде многу поедноставно: излегува дека Бета верзија на WhatsApp 2.19.91.1 веќе им овозможува на корисниците со опрема на Apple да слушаат аудио пораки без да ја отворат програмата – само допрете ја соодветната икона на прикажаното известување. Наскоро, оваа опција ќе премине и во стабилната верзија на гласникот.

Погледнете исто така: Следната година ќе биде добредојдена за fansубителите на 5G технологија.

Интернет-верзијата на WhatsApp ќе се подобри

нови одлики на WhatsApp

Се чини дека корисниците на прелистувачот верзија на WhatsApp-месинџер, исто така, ќе можат да се пофалат со “нова” функција. Излезе дека апликацијата наскоро ќе вклучува поддршка за албуми, која е позната подолго време во мобилната верзија. Што точно станува збор за ова? Кога испраќаме многу фотографии преку апликацијата, програмата создава албум од нив: можете лесно да ги видите и самите фотографии не заземаат многу простор во разговорот. Сепак, оваа функција не работи со верзијата на прелистувачот WhatsApp, сликите се прикажани одделно таму. Ова наскоро ќе се смени, што значи дека користењето на месинџер ќе биде многу поудобно.

Нова верзија на апликацијата WhatsApp за поголеми екрани

WhatsApp со празнина во Пауан

За „WhatsApp“ се вели дека работи на нова верзија на гласникот. Апликацијата, која наскоро ќе се појави во продавницата, ќе биде нова верзија прилагодена на iPad. Интересно е што ова не е само малку поголем клон на мобилната апликација: WhatsApp сака новата програма mg да им понуди на корисниците возбудливи нови функции. Што ќе дојде од тоа? Willе видиме во кое време.

И тоа ќе биде доволно! Која од овие функции ви се допаѓа најмногу? Дозволете ми да знам во коментарите.

извор: WABetaInfo, HT

  • надградба
  • WhatsApp
  • Сподели на Фејсбук