Користење на продавницата за репродукција без сметка: КАКО ДА СЕ ДА СЕ ПРАШАЕ

Користете ја продавницата за игри без сметка

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали треба да ја користите Play Store без сметка на Google? Еве го брз и лесен водич за да го направите тоа. Најдобра алтернатива на Play Store, бесплатно

Користете ја продавницата Play без сметка на Google

Во последните неколку недели добив многу барања од корисници кои ги поседуваат Андроид паметен телефон им требаше пристапувајте до продавницата на Google Play без да имате сметка.

Гледајќи ги првите барања, Не разбрав која е вистинската потреба на овие луѓе: да користите паметен телефон Андроид, навистина, потребна е сметка на Google.

Кој веќе го има може да го вметнете кога телефонот е вклучен додека е кој го нема може да го креира при конфигурирање на паметниот телефон.

Во заклучок, користете паметен телефон Android без сметка на Google ми се чинеше невозможно, поради што не ги разбрав барањата што ги добив од корисниците.

Тогаш имав осветлување: има на пазарот многу паметни телефони кои користат оперативен систем Андроид, но тоа НЕ имаат услуги на Google и затоа nнемате Play Store. Меѓу нив, само за да дадеме неколку примери, наоѓаме:

И списокот продолжува и понатаму.

На кратко, има многу телефони со Android без Play Store и без услуги на Google, но првично не размислував за тоа. Оттука, очигледно, прашањето што тој го поставува станува легитимно како да преземате од Play Store без сметка.

И, како што очекував на почетокот на статијата, бидејќи неодамна добив неколку прашања на оваа тема, решив да објаснам детален водич.

Без да губат повеќе време, затоа, да видиме како да се користи Play Store без сметка на Google.

ПРЕМИСНО

Постојат толку многу методи за постигнување на вашата целнекои поедноставни, други покомплексни.

Подолу ја презентирам алтернативата што ја избрав на мојот P40 Lite и која, според мое мислење, е најдобра, наједноставна, најудобна и најбрза.

Очигледно ќе мора да процените дали оваа алтернатива е соодветна за вас.

Пријавете се во продавницата Play без сметка на Google

Решението што сакам да ви го презентирам во овој напис ја искористува програмата / услугата наречена Аурораос (исто така познат како продавница за Аурора).

Што е продавницата на Аурора?

Накратко, Продавницата на Аурора е многу одржлива алтернатива на Google Play Store: ви овозможува да преземате СИТЕ апликации во Play Store (БЕЗБЕДНО), но НЕ бара услуги од Google за преземање.

Практично ќе биде како да ја имате Play Store на вашиот паметен телефон дури и ако го немате. Фантастична!

Продавница за аурора тоа е еден вид „клон“ на Google Play Store: во вас пронајдете СИТЕ бесплатни апликации и бесплатни игри присутни на Google Store и можете да ги преземете и инсталирате директно на вашиот паметен телефон, дури и без сметка на Google.

Благодарение на продавницата на Аурора, затоа, нема да морате да губите време да трчате на Интернет барате APK-датотеки со апликации, игри и програми: само започнете ја програмата за да преземете сè што сакате, без сметка на Google.

Како работи продавницата на Аурора?

Едноставно, како продавницата за Play. Треба да ја преземете програмата, да ја инсталирате и да ја стартувате, тогаш можете да преземете сè што сакате.

Каде можам да ја преземам продавницата за Аурора?

Да продолжиме понатаму Преземи продавница од Аурора, одете на официјалната веб-страница ОВДЕ директно од вашиот паметен телефон.

Откако на страницата од вашиот паметен телефон, кликнете на копчето ДОБИВНАТА ПОСТОЈАНА СТАБЛА (бројот на верзијата очигледно ќе се промени врз основа на кога ќе го прочитате упатството).

Потоа продолжи и почекајте да заврши преземањето.

Кога ќе заврши преземањето, повлечете го известувањето надолу паметен телефон и кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале.

Постапката за инсталирање ќе започне автоматско: следете го и продолжете.

Готово, лансирање продавница Аурора само инсталиран на вашиот телефон и користете го како да е Play Store: пребарајте ги програмите што ве интересираат, преземете ги и инсталирајте ги со еден клик.

Внатре во продавницата на Аурора, како што можете да видите, ќе ги имате истите карактеристики како Play Store:

  • можност за пребарување апликации, игри и програми
  • можност за ажурирање на веќе инсталираните апликации
  • можност за консултација со ранг-листа
  • можност за пребарување на апликации и игри по категории

и многу повеќе.

И еве, со неколку кликања, ќе можете користете ја продавницата Play без сметка.

Заклучоци

Направени сме со овој напис на продавницата „Аурора“.

Се надевам дека сум бил корисен. Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!