Коронавирус, Гугл ги контролира движењата: еве го извештајот за ажурирање во Италија

Коронавирус, Гугл ги контролира движењата

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Гугл го следи движењето на корисниците ширум светот. Еве го ажурираниот извештај за Италија. Колку далеку се движат Италијанците во карантин од Коронавирус?

Извештај за движење на Коронавирус на Google

ПОСЛЕДНИОТ ИЗВЕШТАЈ АПЕТИ: 5 АПРИЛ 2020 година

Не е ни чудо: за време на карантинот од Коронавирус, Гугл исто така ги анализира движењата на корисниците (преку паметен телефон) да се разбере дали тие всушност се во согласност со законот и индикациите потребни за да се спречи и забави ширењето на вирусот.

ИЗВЕШТАЈОТ Е АНОНИМО

Сосема анонимно и збирно (никој не може да го следи вашиот идентитет, тивка) Гугл анализира во овој период податоци што се однесуваат на движењата на корисниците кои имаат Android паметен телефон или кои имаат апликации на Google инсталирани на нивниот паметен телефон.

Откако ќе се анализираат податоците, Биг Г периодично произведува извештаи што ни овозможува да разбереме:

  • ако се почитуваат законите издадени од владите на различните земји
  • доколку корисниците всушност остануваат дома за време на карантинот наметнат од владата
  • кои продавници и места изгубиле најмногу клиенти во овој период
  • ако корисниците останат дома или одат на работното место во секој случај

Овие податоци, како што се очекуваше, немаат вредност освен онаа на чиста статистичка анализа, но тие се сè уште интересни и ни дозволуваат подобро да се анализира италијанската и светската состојба за време на оваа глобална криза.

КАДЕ МОЕ ДА ГО ЈА ДА ЈА ПОДГОВОРИ ГОГОЛСКИОТ ИЗВЕШТАЈ?

Без да губите повеќе време, ве оставам на врската подолу за да ја видите Најновиот ажуриран извештај на Google за движењата на Италијанците во времето на Коронавирус:

>>>>> МОЕТЕ МОЕТЕ ДА ГО ДОБРАТЕТЕ КОМПЛЕТЕН ИЗВЕШТАЈ

НЕКОИ лични лични размислувања

Како што можете да видите, во Италија имаме:

  • тотален колапс на посети на ресторани, трговски центри, барови, музеи, книжарници, кина
  • колапс и за посети на намирници и аптеки (во секој случај основни потреби)
  • тотален пад на посетите на парковите (кои патем се затворени во Италија)
  • колапс за употреба на јавен превоз и сродни станици
  • намалување на бројот на луѓе што одат на работа (благодарение на затворањето на некои компании и паметната работа)
  • зголемување на луѓето кои престојуваат во нивната резиденција

Ми се чини дека бројот на луѓе кои остануваат дома се чини малку низок: ако се земе предвид дека можеме да излеземе само од причини за работа или строга потреба, како е можно да има зголемување од само 24% од луѓето кои остануваат дома? Очигледно повеќе од едно лице не го почитува карантинот како што треба.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!