Коронавирус на дигитална солидарност: еве ги специјалните промоции

Коронавирус на дигитална солидарност

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коронавирус: дигитализација за поддршка на црвените области. Еве ги сите понуди и иницијативи што ви се достапни доколку живеете во Црвената зона на Коронавирусот

Дигитална солидарност: засегнатата црвена зона и започнати иницијативи

Дали сте во областите погодени од итните мерки за одржување и управување со заразата за # COVID19 (Коронавирус)?

Имам добри вести за вас!

Вонредна состојба од Коронавирус го водеше Владата да соработуваат со многу мултинационални компании за да понудат бесплатни услуги на луѓето кои живеат во црвената зона. Компаниите, здруженијата и поединците направија и ќе стават на располагање бесплатни услуги за оние во црвената зона. Оние што се веќе активни се многу, додека другите ќе пристигнат многу наскоро.

Но, за што точно зборуваме? Кои се овие бесплатни услуги достапни за оние во црвената зона?

Ајде да дознаеме заедно!

Дигитални услуги што им се достапни на граѓаните

Како прво, добро е да се потенцира тоа овие бесплатни дигитални услуги се резервирани за граѓани кои живеат во Ломбардија и провинциите Новара, Вербано-Кусио-Осола, Асти, Алесандрија, Верчели, Падова, Тревизо, Венеција, Модена, Парма, Пјаченца, Реџо-Емилија, Римини, Пезаро и Урбино. Ако не живеете во овие области, во моментов не можете да ги искористите овие понуди.

Го рече тоа, треба да го знаете тоа видовите услуги што се достапни се различни и видете учество на компании како TIM, Vodafone, Eolo, Amazon, Connexia, CISCO, IBM, WeScool, Microsoft и групата GEDI.

Накратко, сите големи имиња во секторот го искористија теренот за да го направат животот полесен за сите во оваа област области кои се најмногу погодени од Коронавирус.

Непотребно е да се каже, целта е да се да помогне во подобрувањето на животот на луѓето што живеат во тие области во Италија, дозволувајќи им да работат од далечина, бесплатно да читаат книги без да одат во редакциите во книжарниците и во книжарниците или да се забавуваат во домот со стриминг на ТВ серии и филмови.

По овој теоретски вовед, да преминеме на практичен дел. За какви услуги зборуваме точно?

Ајде да земеме неколку примери.

ТИМ, Водафон и Еоло тие, соодветно, направија неограничени повици и свирки до крајот на месецот и еден месец бесплатна поврзаност.

Брза храна го зголеми сообраќајот на податоци за секој пакет за 50 гигабајти и Амазон нуди обука за веб-посетители за наставници од основно и средно училиште и еден месец бесплатен пристап до платформата Амазон Прајм Видео.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Но, овие беа само неколку примери.

Иницијативите започнати во корист на населението кое е најпогодено од Коронавирусот многу И уште многу ќе пристигнат во следните неколку дена / недели.

Откријте ги иновативните услуги и решенија до кои може да пристапите благодарение на иницијативата за дигитална солидарност на министерот за технолошки иновации и дигитализација.

>>> Откријте ги сите иницијативи кои се достапни овде <<

Како да ги искористат овие иницијативи?

Едноставно: само поврзете се на страницата што штотуку ја поврзав погоре.

За некои услуги, особено оние поврзани со е-учење и паметно работење, употребата на СПИД (Јавен дигитален систем на идентитет), додека за други е едноставно неопходно да се поврзете на официјалните веб-страници на платформите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!