Коронавирус: преземете ја новата форма за само-сертификација на PDF | Фаза 2

 Коронавирус: преземете ја новата форма за само-сертификација на PDF |  Фаза 2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коронавирус, пристигнува новата форма за само-сертификација за преземање во PDF: Превземи ТУКА. Само-сертификација, новата форма на Министерството за внатрешни работи во формат PDF што треба да се печати

PDF форма за само-сертификација на коронавирус

Ажурирајте 3 мај 2005 година

Ќе биде нова само-сертификација од 4 мај, за да преземете и потоа да испечатите за да започнете Фаза 2. Преземањето на документот, иако сè уште не е достапно на веб-страницата на Министерството за внатрешни работи, беше предвидено од веб-страницата Лалегегепертути.

————–

Само-сертификација за патување, промена на формата: преземете ја новата овде.

>>>>> ЗАБЕЛЕЕ НОВИОТ ФОРМА ЗА СЕРТИФИКАЦИЈА

Белешка: можете да го пополните документот директно од вашиот компјутер / Mac. Willе биде доволно за вас кликнете со глувчето на полињата што треба да се полнат и напишете бараната информација, вклучително и деталите за документот за идентификација што обично ги носите со себе. Испуштете го само датумот и секако потписот, што ќе треба да го ставите при проверка.

Кликнете со глувчето на полињата што треба да се пополнат и внесете ги потребните информации, вклучувајќи ги и деталите за документот за идентификација што обично ги носите со себе. Пропуштете го само датумот и секако потписот што ќе треба да го ставите во моментот на проверката (запомнете секогаш да ја напуштате куќата со пенкало за да не мора да користите оној што го користат трети лица).

Како што можете да видите, 17-ти март 2020 година беше го ажурираше документот за напуштање дома, одење на работа, купување: Додава изјава дека не се ставени во карантин или коронавирус позитивна.

Новиот модел исто така го предвидува тоа полицискиот оператор ја препишува самопрогласноста, потврдувајќи дека е направено во негово присуство и по идентификација на декларантот. На овој начин граѓанинот е ослободен од товарот за приложување фотокопија од неговиот личен документ на само-изјавата.

Во суштина, сепак, главната новина е поврзана со фактот дека луѓето мора да се изјаснат дека не се во состојба што бара „апсолутна забрана за мобилност од нивниот дом или домот“.

Ограничувањата за движење содржани во претходните модули остануваат валидни, кои ви овозможуваат да се движите само за „докажани работни потреби, ситуации на потреба, здравствени причини и да се вратите во вашиот дом, дом или престој“.

Се претпочита да се испечати и да се пополни дома, но тие што не можат да го сторат тоа не мора да се грижат: во случај на можна проверка, образецот ќе го обезбеди полицијата и ќе може да се пополни на лице место, објаснувајќи ги причините за нивниот потег.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!