Која е најстарата сè уште споделена датотека Торент?

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Која-е-најстарата-сe-уште-споделена-датотека-Торент.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Досега единствениот сигурен и брз начин за преземање датотеки од мрежата е добриот и стар Торент кој ви овозможува брзо да пронајдете многу материјали. Иако само во последните години торентите доживуваат невиден успех, торент датотеките се на мрежата повеќе од 10 години и мислите дека најстарата датотека со торенти што сеуште е во оптек што сè уште ја споделуваат корисниците датира пред повеќе од 12 години.

Фајлот постар порој Датира од тоа 20 декември 2003 година и оттогаш сеуште се дели на мрежата дури и ако со неколку семиња што ја разменуваат, но сепак е присутна и е едно ASCII верзија на првиот филм Матрикс.

Па така, пред повеќе од 4.400 дена, беше споделена најстарата датотека за торенти што сè уште е присутна на мрежата и оттогаш таа секогаш беше присутна на мрежата со голем и мал број корисници кои ја споделија.

Таму Матрикс-верзијата е преработена во стилот ASCII таа е преработена на компјутерот и компанијата за производство никогаш не сметаше дека е потребно да се отстрани датотеката од мрежата што оттогаш е преземена, дури и ако не толку активна како што беше порано. Еве го воведното видео од споделениот филм.

Значи, еден од најомилените филмови во историјата сè уште се дели во чудната верзија преработена во ASCII и авторите на овој конкретен филм ќе бидат среќни што по 12 години е сè уште жив и добро на мрежата на torrent.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!