Крег Рајт (познат како Сатоши Накамото) е изумител на BitCoin

Крег Рајт (познат како Сатоши Накамото) е изумител на BitCoin

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Долго трае Крег Рајт, австралиски бизнисмен, излегол од плакарот. Тој е Креатор на биткоин, најпознатите електронски пари во светот, од кои до денес не беше познато кој е неговиот изумител, освен името на сцената, Сатоши Накамото. 45-годишниот кој скоро една година е ставен под притисок за новинарска истрага за кражба на податоци и документи, сака конечно да го фрли во пешкирот признавајќи дека тој е креатор на BitCoin, со што ќе стави крај на френетичната потрага по овој дијатриб.

Доказите се огромни и гледаат објавување на еден клуч за криптирање што може да го поседува само од оние што го напишале 2008 бела хартијаи што ќе ја покаже вистинската природа на BitCoin од неговото потекло.

Мрежата всушност го припиша креацијата на BitCoin на извесен Сатоши Накамото, кој всушност беше алијас на Рајт, зад кој се крие пронаоѓачот на оваа монета, а исто така и затоа што Крег во моментов држи многу милиони Bitcoin, кои се околу половина милијарда долари по тековниот курс, 7% од сите Bitcoin кои кружат на планетата.

Дали е тој или не е тој?

Ако тоа е тој, Крег, треба да овозможи да се продлабочи и не само да се покаже клучот за криптирање и сопственоста на првите BitCoints ставени на пазарот, но ако не, тогаш Крег е измамник, кој стапил во контакт со вистинскиот Сатоши и го украл идентитетот затоа што вистината починала, затоа што многумина сметаат дека тој е идентификуван со екс-австралискиот соработник, Американецот Дејв Клејман, кој почина пред три години.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!