Купете ја Huami Amazfit Stratos 2S Bluetooth Sports Smartwatch и Huami Amazfit Cor 2 Фитнес паметен телефон со пониска цена од GearVita [Coupons]

Beli Huami Amazfit Stratos 2S Bluetooth Olahraga Smartwatch dan Huami Amazfit Cor 2 Kebugaran Smartband dengan Harga Lebih Rendah dari GearVita [Coupons]

Основана во 2014 година, Хуами сега е најголемата компанија за носење уреди во светот. Со глобален удел на пазарот од 17,1 процент, овој бренд досега продаде повеќе од 50 милиони единици.

Хуами нуди најразлични модерни trackers за активности под популарната марка Amazfit. И покрај носењето на многу строга цена, овој фитнес гаџет е доста популарен кај оние кои сакаат да го следат своето здравје и да следат разни активности.

Луѓето со тесни буџети обично треба да се воздржат од трошење многу пари на овие паметни предмети, но ние имаме поддршка. Ние ќе ви покажеме како можете да купите спортски смарт часовник Huami Amazfit Stratos 2S и фитнес-нараквица Huami Amazfit Cor 2 од GearVita без да го испразните џебот.

Huami Amazfit Stratos 2S Bluetooth Sports Smartwatch

Прогласен за совршен персонален скенер за лично здравје, Xiaomi Amazfit 2S Sports Smartwatch нуди многу долг век на траење на батеријата со подготвеност од околу пет дена и троши помалку енергија. Доаѓа со 512MB RAM меморија и нуди 4 GB внатрешен капацитет за складирање за да ги чувате омилените слики, видеа, итн.

Глобалната верзија на Huam Amazfit Stratos 2S Bluetooth Sports Smartwatch е продадена со цена од 239,99 $ на GearVita. Може да аплицирате Забава кодот на ROStratos2S и земете 60 долари пред да кликнете на копчето “Поставете ја нарачката”.

Смарт телефон за смарт часовник Bluetooth 2 на Амазон

По примената на горенаведените купони, можете да купите Huami Amazfit Stratos 2S Bluetooth Sports Smartwatch со пониска цена за само 179,99 $. Можете да ја посетите оваа врска за да користите купон пред да истече.

Хуами Амазифт Кор 2 Фитнес паметна телефонија

Со капацитивен IPS екран на допир во боја од 1,2 инчи со HD резолуција од 80 x 160 пиксели, Huami Amazfit Cor 2 е фитнес паметна нараквица што мора да ја имате, доколку сте фитнес ентузијаст. Сместен во силна рамка од не’рѓосувачки челик 316L, овој уред користи горно стакло горила на врвот за дополнителна заштита.

Amazfit Cor 2 усвојува рефлективна технологија на екранот за да осигури дека ротацијата е секогаш светла без црн екран. Сертифициран на стандардот 5ATM, оваа паметна врска е опремена со вграден сензор за срцева фреквенција PPG, потсетници за повици и нуди време на подготвеност до 15 дена со капацитет на батерија од 160mAh.

фитнес паметен телефон amazfit cor 2

Huami Amazfit Cor 2 обично ќе ви врати 59,99 $ на GearVita, но можете да ги користите Код за купон ROHMCor2 по одјавување и заштедете 18 долари. Со други зборови, можете да ја намалите оригиналната цена за пракса на фитнес паметната лента на само 41,99 $ само со примена на горенаведениот купон.

Можете да ја следите оваа врска за да ги искористите купоните, кои треба да поминат наскоро.