Купување на Banggood: дали плаќате царина?

Купување на Banggood: дали плаќате царина?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали плаќате царина за производи купени на Banggood? Колку чини царината ако купите од Банггуд? Даноци и обичаи за набавки во Банггуд

Голема вест од Банггуд: со директната пошта за приоритет не плаќате царина и производите пристигнуваат порано

Ако сте навикнати да правите набавки од главните кинески продавници, од денес имате уште една причина да купите понатаму Banggood: покрај важните заштеди, всушност, можно е да се примаат производи брзо и без да плаќаат царински трошоци. Така е

За неколку денови, всушност, Банггуд воведе многу интересна новина за корисниците Италијански: Кинеска е-трговија исто така се испраќа во Италија со саканиот метод за испорака тоа не вклучува царински трошоцитоа е Приоритетна директна пошта.

Знаеме многу добро дека кога купувате од Кина, ставате во 2 вида проблеми:

  • високи и неочекувани царински давачки
  • долго време на чекање

Банггуд одлучи да ги реши двата проблеми брзо, воведувајќи го Приоритет Директно испраќање пошта исто така и за Италија.

Со избирање на овој вид пратка, всушност, не само што ќе ве увериме НЕ плаќајте даноци и царини за купување производи од Банггуд, но исто така можете да добиете брза пратка што ќе биде доставено за 7-12 работни дена.

Просечното време на испорака на оваа пратка ќе биде 7-12 работни дена и може да се избере во моментот на купувањето променлива цена во зависност од купениот производ. Даноците и царинските трошоци, сепак, се нула во сите случаи!

Ако и вие отсекогаш сте се плашеле од тоа мора да плаќаат царински давачки и трошоци за производи купени во Кина, затоа, со пратката Приоритетна директна пошта од Банггуд проблемот е решен во корен.

Ова е секако интересен избор, веројатно спроведен од Банггуд да реагираат на неодамнешните вести од Gearbest, друга кинеска продавница која неодамна одлучи да инвестира многу во Италија, нудејќи брза испорака, елиминирајќи ги царинските трошоци и отворајќи страница целосно посветена на нашата земја со посветени попусти и промоции.

Ако сакате да купите од Банггуд искористувајќи ја експедицијата Приоритетна директна пошта, треба да знаете дека е применливо за обете стоки испорачани од Кинески магацин (CN) и на стоката што ја испраќаат Магацин во Хонг Конг (Х.К.)

Едноставно изберете овој вид пратка при купување за да избегнете даноци и царински трошоци за нарачки од Банггуд. Лесно, удобно, брзо и ефтино. Покрај тоа, пратката ќе биде целосно трага.

Накратко, по оваа новина немате повеќе изговори: што чекате да купите на Banggood за да заштедите набавки?

Дали Banggood е безбедна страница? Сигурен е? Некои информации

Мислам дека сите знаете многу добро деновиве Банггуд, една од најпознатите и удобни кинески интернет страници досега, можност да ги нуди секој ден паметни телефони, таблети, паметни телефони, паметни часовници и многу други додатоци за hi-tech по неверојатно ниски цени.

Веб-страницата сега направи одредено име во нашата земја благодарение на супер конкурентни понуди, брза испорака од Кина и, почнувајќи од денес, оделиминација на царинските трошоци.

Затоа, сè повеќе италијанци се потпираат Банггуд да ги купат своите технолошки производи од Кина заштедуваат многу пари.

Дали е безбедно да се купи на Banggood?

Дали се прашувате дали Banggood е сигурен сајт?

Одговорот е да, без сомнение. Купив неколку пати на Банггуд и во сите случаи производот пристигна брзо, секогаш совршен.

Пратката е секогаш следлива, пакетот пристигнува максимум 15 работни дена и сè е секогаш совршено.

Во заклучок, Банггуд е страница што јас лично ја препорачувам, заштедувате многу!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!