Лансирана Oppo A31 со три задни фотоапарати во Индија: Спецификации, одлики и цени

Опозиција А31 2020 година

Кинескиот производител на паметни телефони, Oppo, сега го лансира Oppo A31 2020 во Индија со цени што почнуваат од РС. 11.490. Овој телефон прикажува изрез на капка вода, три задни фотоапарати и 4.230 mAh батерија како главни моменти. Ајде да ги разгледаме деталните спецификации и информации за цените.

Спецификации за Oppo A31

Oppo A31 доаѓа со 6,5 инчен IPS екран со HD резолуција + 720 × 1.600 пиксели. Следниот панел ги прикажува односот на аспект од 20: 9 и заштитните карактеристики на Corning Gorilla Glass 3.

За напојување на телефонот во неговото јадро е MediaTek Helio P35 octa-core SoC, плус 4/6 GB RAM и до 128 GB внатрешно складирање. Складирањето може да се прошири до 256 GB со користење на microSD картичка.

Oppo A31 2020

Во оптичкиот оддел, Oppo A31 добива три поставки на фотоапаратот на задниот дел. Се состои од главна камера од 12 мегапиксели, сензор за длабочина од 2 мегапиксели и макро сензор од 2 мегапиксели. За селфи, добивате камера од 8 мегапиксели од предната страна.

Овој телефон работи над Android 9 Pie со ColorOS 6.1.2 погоре и спакува батерија од 4.230mAh, за која се вели дека обезбедува „цел ден“. Опциите за поврзување на одборот вклучуваат 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth v5.0, GPS / A-GPS, MicroUSB и 3,5 милиметарски приклучок за слушалки.

Цена, достапност и зделки за лансирање

Oppo A31 2020 има цена во РС. 11.490 за основниот модел со 4 GB RAM меморија и 64 GB складирање. Варијантата со врвни вредности 6/128 GB, од друга страна, чини РС. 13.990. Првиот ќе излезе во продажба од 29 февруари, додека вториот ќе биде достапен подоцна во втората недела од март.

Компанијата ќе го продаде уредот во бои Mystery Black и Fantasy White, преку мрежни и офлајн канали во земјата.

Зборувајќи за понудата за лансирање, Oppo нуди 5% инстант фидбек за набавки на ЕМИ и не-ЕМИ преку Флипкарт, Амазон, Paytm Mall, Snapdeal, и TataCliq за корисници на Кредитна картичка на Да, важи од 29 февруари до 31 март. Офлајн купувачите ќе имаат корист од брз поврат на интензитет од 5% за трансакции со ЕМИ направени со користење на Да кредитни картички на банка или кредитни картички ИЦИЦИ банка / дебитни картички. Овој телефон е исто така во комплет со придобивки од ioио во вредност од РС. 7.500.