Лансирањето на OnePlus 7T Индија е поставено за 26 септември: Сè што знаеме досега

Peluncuran OnePlus 7T India ditetapkan untuk 26 September: Segala sesuatu yang kita ketahui sejauh ini

Кинескиот производител на паметни телефони OnePlus сега испрати покана за печат за лансирање на серијалот OnePlus 7T во Индија. Овој настан ќе се одржи во 19:00 часот во Индира Ганди Арената во Њу Делхи. И OnePlus ќе одржи и онлајн настан на OnePlus.com, а настанот е профил на Фејсбук, Инстаграм, Твитер и ЈуТјуб за САД.

На настанот на 26-та година, компанијата ќе лансира OnePlus 7T и OnePlus TV. Додека, OnePlus 7T Pro ќе биде претставен подоцна на 10 октомври 2019 година Списание Лондонски театар во Лондон 16:00 часот. Покрај датумот на лансирање, OnePlus потврди и дека двата телефони во серијата 7T сега ќе добијат и дисплеј 90Hz, вклучително и редовни модели.

Спецификации на OnePlus 7T / 7T Pro (се очекува)

Ако извештајот е сигурен, OnePlus 7T ќе има 6,5 инчен AMOLED екран кој има FHD + резолуција. Исто како и моделот Pro, редовната верзија сега ќе има и поддршка за стапки на освежување од 90Hz и репродукција на HDR10 +. И како и обично, овој телефон ќе користи и скенер за отпечатоци од прсти во оптички екран.

Под хаубата, се очекува уредот да го напојува најновиот Snapdragon 855+ SoC со најмногу 8 GB RAM и 256 GB складирање. Willе работи на Android 9 Pie со OxygenOS погоре и се вели дека ќе спакува поголема батерија од 3.800 mAh со поддршка за Warp Charge 30T.

 OnePlus 7T  OnePlus 7T

За фотографија, 7T може да има заоблен троен заден модул на задниот дел. Willе биде со главен сензор од 48MP, телефотетички леќи од 12MP со зум до 3X, проследено со ултра широк 16-мегапикселен сензор. Исто како и неговиот претходник, овој телефон ќе биде задоволен со предна камера од 16 MP.

OnePlus 7T Pro, од друга страна, наводно ќе прикаже 6,65-инчен поголем QHD + AMOLED екран со стапка на освежување од 90 Hz и сензор за отпечатоци од екранот. Во согласност со редовниот модел, тој ќе биде поддржан од Snapdragon 855+ со најмногу 8 GB RAM меморија и 256 GB меморија.

Поставките на фотоапаратот исто така имаат тенденција да останат исти како 7T, но истекувањето сугерира дополнителен сензор Time of Flight. Како и да е, можеби ќе видиме поголема батерија од 4085 mAh овде, со поддршка за полнење на 30 W Warp.

Што се однесува до индиското лансирање (26 септември), портата на местото на настанот ќе се отвори во 17:30 часот, додека регистрацијата започнува во 18.15 часот и завршува во 18,45 часот. Продажбата на билетите за настанот, наречена „Нова ера“, ќе започне на 20 септември во 10:00 часот на ИСТ.