Лансирањето на Samsung Galaxy A80 India во јули, нема да биде исклучиво преку Интернет

Samsung Galaxy A80 India Launch in July, Won’t Be Online Exclusive

Насочувајќи ги генералот З и милениумот, јужнокорејскиот технолошки гигант Самсунг е подготвен да ја започне својата нова серија Галакси паметни телефони А „А80“ со ротирачки систем со три камери и приказ на цел екран во Индија овој месец.

Според Јон ongеонг Ким, шеф за иновации, групата за планирање на производи во Samsung Electronics, Индија е еден од најголемите и брзо менување на паметните телефони за компанијата.

„Нашата цел е да ја одржиме врвната позиција на индискиот пазар на паметни телефони. Ако го освоиме индискиот пазар, можеме да победиме на кој било глобален пазар. Индијците ја сакаат технологијата.

Насочувајќи ги генералот З и милениумот, јужнокорејскиот технолошки гигант Самсунг е подготвен да ја започне својата нова серија Галакси паметни телефони А „А80“ со ротирачки систем со три камери и приказ на цел екран во Индија овој месец.

Според Јон ongеонг Ким, шеф за иновации, групата за планирање на производи во Samsung Electronics, Индија е еден од најголемите и брзо менување на паметните телефони за компанијата.

“Нашата цел е да ја одржиме врвната позиција на индискиот пазар на паметни телефони. Ако го освоиме индискиот пазар, можеме да победиме на кој било глобален пазар. Затоа, Индијците ја сакаат технологијата, ние промовираме многу наши производи овде и ќе продолжиме да го правиме тоа”, рече Јеон известете ЈАНС.

Samsung продаде рекордни пет милиони единици на Galaxy Mobile „Серија А“ за само 70 дена, почнувајќи од 1 март, достигнувајќи приход од една милијарда американски долари. Компанијата досега лансираше шест модели во серија „Галакси А“ – Galaxy A50, A30, A20, A10, A70 и A2 Core.

за разлика од Galaxy Model M-серијата која е наменета за првите корисници на Интернет и се продава исклучиво преку Интернет, претстојниот A80 нема да биде исклучиво за мрежните канали.

“Нашата цел е да ја направиме серијата Галакси, бренд вреден 4 милијарди долари во Индија оваа година. Сега сме на вистинскиот пат да ги надминеме нашите цели”, рече Рањивџит Синг, шеф за маркетинг и виш заменик претседател, Самсунг Индија, во претходното интервју.

Уредот „A80“ има 48MP камера со LED блиц и отвор f / 2.0, како и ултра широк агол со ротирачка камера 123MP 8MP.

Механизмот на фотоапаратот го претставува истото искуство со три фотоапарати со исти леќи со висока резолуција, предно и задно.

Овој уред може да има 6,7-инчен Full HD + Infinity-U Super AMOLED дисплеј со резолуција на екран од 2400 × 1080 пиксели и сооднос на аспект од 20: 9.

Под хаубата, овој уред се напојува со ново најавениот процесор Snapdragon 730G, заедно со Adreno 618 GPU.

Уредот работи со Android 9 Pie со Samsung One UI и се напојува со батерија од 3700mAh што поддржува супер брзо полнење од 25W.