Лансирање на Moto E6S India официјално пробано, телефон за пакување 4 GB RAM и двојна задна камера

Peluncuran Moto E6S India Resmi Dicoba, Telepon untuk Mengemas 4GB RAM dan Kamera Belakang Ganda

Моторола Мото Е6С ќе биде лансирана во Индија на 16 септември, според поканите за медиуми испратени од трговската марка на Леново. Moto E6S може да биде паметен телефон Moto E6 Plus кој беше лансиран заедно со Моторола еден зум пред неколку дена на настанот на ИФА 2019 година во Берлин. Покрај тоа, порталот за е-трговија на Флипкарт потврди дека Moto E6S ќе биде ексклузивен за онлајн продавниците и ќе доаѓа со 4 GB RAM меморија. Овој паметен телефон исто така ќе понуди 64 GB внатрешно складирање и двојни задни фотоапарати од 13 MP и 2MP. Задната слика на Moto E6S, исто така, го потврдува и скенерот за отпечатоци од прсти, поставен зад него, во внатрешноста на моторот. Во моментов, не ги знаеме другите хардверски детали на овој смартфон „Моторола“, но традиционално, серијата Мото Е ја користи поставеноста на Редоми Ксиаоми, а сега, таа ќе се натпреварува со Редми 7.

Лансирање на Moto E5S во Индија на 16 септември: Што да очекувате?

Се чини дека секој бренд паметен телефон во оваа земја сака да ја зголеми продажбата во текот на претстојната празнична сезона. Брендовите за паметни телефони како Realme, Motorola, Oppo и Vivo лансираат мобилни телефони во брзо сукцесија. На крајот на август, „Моторола“ донесе паметен телефон „One Action“ во Индија по цена од 13.990 фунти. И сега, ова го носи буџетот или влезното ниво Moto E6S во земјата.

Во минатото на страницата за закачување на Flipkart, Moto E6S ќе прикаже MaxVision HD + 6,1 инчен екран со сооднос на аспект од 19,5: 9, а кривата на капката за вода ја засенува селфи камерата. На задната страна, овој телефон ќе има двојни фотоапарати од примарен сензор 13MP и сензори за секундарна длабочина од 2MP. Willе има скенер за отпечатоци што е поставен и на задниот дел.

Moto E5S исто така ќе спакува 4 GB RAM меморија и 64 GB внатрешно складирање. Компанијата ги искушува паметните телефони со ознаката #AbNoCompromise, навестувајќи ги функциите по пристапна цена.

Примамливите спецификации на Moto E6S одговараат на Moto E6 Plus кој беше лансиран пред неколку дена на IFA 2019. Moto E6 Plus доаѓа во две варијанти – 2GB + 16GB и 4GB + 64GB и компанијата може да ги донесе и двете во земјата. Овој телефон се напојува со чипсет на MediaTek Helio P22 и батерија од 3000mAh ја поддржува слушалката.

Леново повторно влегува во индискиот пазар со три мобилни телефони

Во другите вести, матичната компанија „Моторола“, Леново неодамна лансираше три паметни телефони на индискиот пазар по различни цени загради. Lenovo A6 Note е со цена од 7,999 Rs, Lenovo K10 Note чини 13,999 Rs, а Lenovo Z6 Pro чини 33,999 РС за единствената варијанта со 8 GB RAM и 128 GB внатрешно складирање.

Изгледа дека Леново сака да го подмлади своето име на индискиот пазар со лансирање нови модели во оваа земја. Сепак, не е лесно како Realme и Xiaomi да објавуваат нови телефони секој месец за да останат пред конкуренцијата.