Лансирање на Xiaomi Mi 9T Pro во Европа на 20 август

Peluncuran Xiaomi Mi 9T Pro di Eropa pada 20 Agustus

Xiaomi 9T Pro сега е подготвен да биде лансиран во Европа, откако неговото брашно и сестри Mi 9T беше лансирано во земјата неколку месеци порано. Xiaomi најави дека ќе го лансира уредот на 20 август во Европа и ќе го потврди. Xiaomi Netherland сподели слика на својата официјална страница на Facebook. Понатаму, ова лансирање е исто така за пазарот во Бенелукс кој ги вклучува Белгија, Холандија и Луксембург и мора веднаш да го следат другите пазари.

Сите знаеме дека Xiaomi Mi 9T е визија за брендот Redmi K20, а варијантата Pro е Redmi K20 Pro. Да потсетам, Mi 9T доаѓа со 6,39 инчен AMOLED екран со резолуција на Full HD + (2340 x 1080 пиксели) и сооднос на аспект од 19,5: 9. За напојување на слушалката, постои Qualcomm Snapdragon 855 мобилна платформа која е спарена со процесор Kryo 485 и Adreno 640 GPU и според списокот Belsimpei, уредот ќе биде достапен во опции за складирање 64 GB и 128 GB.

Постојат три поставки на фотоапаратот кои имаат сензор со широк агол од 48MP со отвор f / 1,75, ултра широк агол од 13 MP со отвор f / 2.4 и телефонски сензор 8MP со отвор f / 2.4. На предната страна, има самопојасна камера со сензор од 20 MP со големина на отворот f / 2.0. Покрај тоа, има батерија од 4000mAh на задниот дел со поддршка за брзо полнење 27W. Оваа слушалка е опремена и со 8-слоен систем за ладење на графит, за да го одржува уредот уредот додека работи софистицирани задачи како што се игра игри.

Mi 9T Pro ќе излезе од кутијата со оперативниот систем Android 9 Pie со MIUI погоре. Доаѓа со седми генерација сензор за отпечатоци од прсти за да го зголеми нивото на безбедност заедно со системот за заклучување на лицето АИ. Оваа слушалка ќе биде достапна во сина, црна, црвена и бела боја, а варијантата за складирање од 6 GB RAM + 64 GB е со цена од 429 €, додека 6 GB RAM и 128 GB складирање ќе чини 479 €. Понатаму.

опсег # wpdevar_comment_3, # wpdevar_comment_3 iframe {ширина: 100%! важно;}