Лицето на кинескиот вистински Вологер откриено откако филтрите за лице не работат за време на преносот во живо

Wajah Nyata Chinese Vlogger Terungkap Setelah Filter Wajah Tidak Berfungsi Selama Streaming Langsung

Денес има многу апликации кои доаѓаат со филтри за нашите лица, како на пример со правење да изгледаме постари, помлади, разменувајќи секс, правејќи да изгледаме како кучиња или мачки и сл. Исто така, постојат неколку филтри за убавина кои можат да направат да изгледаме потенок, поправедна кожа, поголеми очи и сл.

Овој филтер е многу популарен и е широко користен од корисниците на социјални медиуми, но, како што велат, никогаш не треба да 100% верувате во тоа што е објавено на социјалните медиуми. Тоа е она што се случи во Кина каде популарен влогер го откри своето вистинско лице по грешка во програмата за филтрирање лице што ја користеше.

Влогот за кој станува збор, познат како Неговата Светост Qао Билуо, правеше преноси во живо со други волшебници кога филтерот беше во неволја. Да ги влоши работите, обожавателите и следбениците го молеа да му го покаже вистинското лице, што рече дека ќе го стори само кога ќе добие подарок вреден 100.000 јуани.

Меѓутоа, откако филтерот не работи и го откри вистинското лице на vlogger, што не личеше на филтерот, многумина почнаа да ја повлекуваат својата поддршка за него, да ги повлекуваат своите подароци и да добијат поврат. Иако мислиме дека употребата на филтри е добра, тоа покажува дека мора да го земеме она што го гледаме на Интернет со зрно сол.

Иако можеби мислите дека ова може да биде крај на кариерата на еден блогер, има еден вид среќен крај на оваа приказна. И покрај тоа што имаше првични реакции, влогерот конечно доби излез на поддршка и успеа да добие повеќе следбеници од порано, со тоа што неговите фанови со lубов го нарекуваа „баба“.

Објавено на. Прочитајте повеќе за ресурси: lowyat.net