Лов навивачи? Уживајте во оваа игра на вашиот мобилен телефон

Game berburu terbaik untuk Android 2019

Ако сакате лов, или сте страсни со оружјето, Тука собравме 5 од најдобрите игри што можете да ги преземете на вашиот Android телефон. Треба да се грижите само за добро да се стремите на една дестинација, бидејќи сите игри што ќе ги видите тука се бесплатни и работат на повеќето уреди со Android.

Еве ја најдобрата игра за лов за Android

Пред да ја започнете турнејата со списоци, ќе ви покажеме кои се 5 најдобри игри за лов што можете да ги преземете за Android, препорачуваме да ослободите простор на вашиот мобилен простор.

Можете да ја користите апликацијата за оптимизација за да ја направите оваа задача, или можете да избришете видеа, фотографии или апликации за да направите простор. Исто така, ако немате проблем со складирање, не обрнувајте внимание на второто.

Одличен ловец

Со нешто повеќе дисплеј „Картонеско“, тоа е, цртани филмови, Биг Хантер ќе ви овозможи да влезете во кожата на ловец на животни на кои му е потребна вашата помош да не се јаде од нив.

Ако пребарувате забавна игра, лесна за играње и со различни режими на игра, овој наслов е најдобрата опција што ја имате во Play Store.

Класични ловци на елени

Со изглед многу сличен на Дир Хантер 2018, оваа верзија ви овозможува да направите се што треба да понуди играта погоре, но со таа разлика што сè тука е бесплатно.

Овој наслов Се карактеризира со нудење различни оружја и повеќе од 100 видови на животни различно од ловот. Покрај тоа, и како да не беше доволно, графиките се многу добри и играта се чини дека е преземена од конзолата за видео игри.

Лов симулатор

Лов симулатор за Android

Вредна и забавна, оваа индиска (независна) игра развиен од програмер и hunубовник на ловци со цел другите луѓе да уживаат во ова хоби од нивните сопствени мобилни телефони.

Иако графиките не се добри, играта е прилично груба и нема многу режими на игра, тоа е многу интересен наслов. Ако сакате да снимате видео игри, а исто така да уживате во лов на животни, тогаш треба да и дадете на оваа игра шанса.

Снимајте Лос Целна

Снимајте на Moose Target за Android

Создаден специјално за оние кои сакаат да ловат како спорт, но кои не поддржуваат убивање животни, оваа титула им овозможува на корисниците “Лов” Нема потреба да се убие.

Накратко, Ова е игра што ја тестира способноста за пукање на корисникот. Па, можете да снимате само измислени цели што се појавуваат на екранот. Овие цели, како што можете да видите на сликата, се направени од дрво и обликувани како диви животни.

Незаконски лов

Се смета за една од најпопуларните игри за лов на мобилни телефони, и на Android и iOS, овој наслов нуди разновидни животни, мапи и локации каде играчите можат да ги тестираат своите способности додека ловат.

Иако режимите за игра што ги нуди Wild Hunt се разликуваат, мултиплеер е ретко кој се игра. Постојните микро трансакции прават загуби помеѓу играчите кои плаќаат за содржина и другите што не се многу видливи.

Без многу повеќе за да додадете, ако имате проблеми со играње, преземање или инсталирање на сето ова на вашиот мобилен телефон, оставете ни порака да ви помогнеме да го решите.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);